Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 08. 2014 o 20:25

Futbalovému sviatku v Barci ublížil dážď i skrat brankára

autor: Rudolf Rondzik
1716x čítanéMohol to byť veru futbalový sviatok. Najstarší slovenský klub zavítal do Barce, kde sa konalo azda najdradičnejšie futbalové derby na východe. Aj keď v tomto prípade išlo iba o súboj druholigistov a navyše, prvému tímu "koňarov" sa oproti postavila iba rezerva "vraňarov".

Prvým neprajníkom očakávanej fiesty sa stal prírodný živel - dážď. Ten sa spustil nad štadiónom v čase, keď sa väčšina Barčanov mala čas ešte rozhodnúť, či ísť riskovať zdravie na nekryté tribúny. Hlavná zakrytá už bola plne obsadená Košičanmi, ktorí pochopiteľne opúšťali svoje domovy skôr.  I tak sa usporiadateľom podarilo narátať 410 párov očí očakávajúcich parádne divadlo. Vodná sprcha sa však v rôznej intenzite predvádzala takmer celý prvý polčas. Druhým momentom, ktorý ubral z kvality sľubovanej druholigovej pochúťky sa ukázal byť asi nedostatok disciplíny v tíme Tatrana. Nechceme tvrdiť, že sa príliš odlišovali od iných súperov, ktorí do Košíc prichádzajú, ale...Máme pocit, že ak už museli prehltnúť oslabenie v podobe vylúčenia Dzúrika v 29. min., nemali dopustiť, aby po desiatich minútach od návratu z polčasovej prestávky prišli o ďalšieho hráča - brankára Taliana. A za zbytočný atak v prerušenej hre voči domácemu útočníkovi. Pred červenou totiž nehrozilo ich bráne žiadne vážnejšie nebezpečie, takže Talianov skrat ostal nepochopený. Samozrejme, že to hostí rozladilo a napriek tomu, že platili za favorita, museli svoje ľahké vedenie z kopačky Eliáša hneď z prvého útoku ratovať. A neuratovali. Iróniou osudu sa tak stalo azda až v predposlednej minúte z nastavených šiestich. Trebuňák sa po štandartke ocitol na správnom mieste a aj spravodlivo vyrovnal. Radosť domácich, hnev hostí. Niet pochýb, že pohľady na oprávnenosť vylúčení sa budú na oboch stranách diametrálne líšiť. My to tu nerozsudíme. Isté je, že to ubralo z očakávanej kvality. Prešovčanom neostalo nič iné, len to pred vlastnou bránou zabetónovať a Košičania zo svojho búšenia do oslabeného súpera tiež nevyťažili maximum. Hra tak prebiehala takmer výlučne iba na polovici Tatrana a to predsa len ešte neskúsení, mladí Košičania celkom nezvládli. 

 

MFK Košice B - 1. FC Tatran Prešov 1:1 (0:1)

Góly: 90. + Trebuňák  - 1. Eliáš. Pred 401 divákmi rozhodoval Chmura, ŽK: L. Urban - Kačala, Krajník, Belejík, Jakubech, Bartek, ČK: 29. J. Dzurík, 55. Talian.