Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 08. 2014 o 23:11

Už 11. defilé hodné mena Gejzu Princa

autor: Eugen Magda
1783x čítanéMálokto predpokladal, že futbalový Memoriál Gejzu Princa v kategórii mlade sa s pribúdajúcimi rokmi stane významnou športovou udalosťou východoslovenskou regióne. Kvitujeme to o to viac, že bývalý predseda VsFZ, ktorý niekoľko týždňov pred šesťdesiatkou opustil naše rady, bol významnou, uznávanou osobnosťou, ako počas plodného a tvorivého života, tak aj veľkou symbolickou spomienkou po ňom, čo o to viac dokazuje, že ľudia na neho nezabúdali.

Východ aj po dlhom časovom odstupe dokazuje, že Gejza bol ozdobou, a že preň v role šéfa človekom, ktorý vedel futbalu a ľuďom okolo neho vždy čosi dať. Ceníme si preto, že ľudia to oceňujú, a takýmto spôsobom aj po rokoch pripomínajú, že mali sme veľkého predsedu, ktorý zostal trvalou spomienkou a učiteľom hodným šéfovať tomuto športu.

O to je vzácnejšie, že na tohto človeka ľudia nezabúdajú a aj vďaka tomu východ má na čo s hrdosťou spomínať. Po prvý raz budú o putovnú trofej na memoriáli bojovať len výbery našich štyroch regiónov 15-ročných chlapcov. Keďže všetci budú mať rovnaké herné podmienky, a denne zohrajú iba jeden zápas, všetky družstvá ukážu prednosti, ktoré nejakým spôsobom ozdobia turnaj a súčasne dokumentujú , čím prispejú ku kvalite turnaja.

Na tohtoročnom defilé budú obhajovať prvenstvo chlapci Stredoslovenského futbalového zväzu. Na východe začali úspešne hneď v prvom ročníku v Prešove a stali sa víťazom už päťkrát. Východ bol zatiaľ raz iba druhý, keď na 3. ročníku v Michalovciach prišiel o prvenstvo až finále, keď podľahol Západoslovenskému FZ až po remíze na jedenástky.

Tohtoročný 11. ročník sa začne sa v stredu 27. augusta dvojzápasom (ZsFZ – VsFZ o 9,30 hod., BFZ – SsFZ o 11.00 hod.) v Geči, keď obe stretnutia sa budú hrať 2 x 30 minút. O deň neskôr v rovnakom čase budú zápasy (VsFZ – BFZ, SsFZ – ZsFZ) v Haniske a v piatok 29. augusta dve stretnutia na ihrisku v Družstevnej nad Hornádom (ZsFZ – BFZ o 9.00 hod.), VFZ – SsFZ o 10.30 hod.), kde bude aj vyhodnotenie turnaja cien a dekorovanie najúspešnejších. Dodajme, že tréneri VsFZ Peter Szénay, Marek Petruš a Tomáš Koterba pozvali na sústredenie pred Memoriálom G. Pinca na Jahodnú týchto hráčov: Dzuríčko, Fojtíšek, Múdry, Murcko, Paluba, Remeta, Sabol, Sabolčík, Strachan (všetci 1. FC Tatran Prešov), Štedl (NFK Košice), Baran, Dzurjo, Gutič, Košuda, Marcin, Novák, Saxa, Tusa, Votko (všetci MFK Zemplín Michalovce), Vasil (Futura Humenné) a Pastirčík (Partizán Bardejov, Na turnaji dostane v každom výbere možnosť zahrať si 18 hráčov. Preto výber VsFZ spresnili 24. augusta tiež na počet povolených mladých futbalistov.