Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 04. 2012 o 08:45

Sninská šťuka jari

autor: Marián Škuba
1301x čítané 

SninaSninčania privítali v 20. kole majstrovstiev regiónu východ na svojom trávniku MFK Košice - Krásna. Favoritom boli domáci, napokon aj tri body získali. Zaujímavý je však tiež fakt, že Sninčania nestratili v jarnej odvete ani bod.

 MFK SNINA - KOŠICE/KRÁSNA 2:0 (0:0)

Chladné počasie ani nekvalitný terén domácich nerozhádzal. V 6. min. letela 20-metrová strela Popoviča nad a v zápätí po akcii Štofík - M. Lukáč mieril Hišem mieril nad aj z vnútra šestnástky. Jediná nebezpečnejšia akcia hostí (35.): strelu Macaka z 20 m vyrazil Diňa na roh. Po štandardke Popoviča v 39. min. hlavičkoval J. Lukáč privysoko. Hneď po výkope brankára, kolmici Popoviča na M. Lukáča sa brankár hostí blysol krásnym zákrokom a zabránil istému gólu. Štofíkov nepresný center v 42. min. zo šestnástky skončil až za bránou. Aj v II. polčase mali domáci navrch. Po štandardke M. Pčolu v 53. min. nepresne hlavičkoval J. Lukáč. Následne rýchly protiútok zakončili hostia nebezpečnou strelou Jureka z 20 metrov. V 58. min. po úniku a centri Štofíka spálil sľubnú pozíciu M. Lukáč. V 63. min. opäť center Štofíka, odrazená lopta od brankára skončila u J. Lukáča, ktorý ju cez hlavu vrátil do brány. Strelu Hanca v 67. min. zo šestnástky tečoval obranca tesne vedľa brány na roh. Neustála prevaha Sninčanov končila na veľmi dobre chytajúcom brankárovi Tkáčovi, ale v 86. min. po krídelnej akcii nasledoval center M. Lukáča, ktorý gólman vyrazil iba pred seba, Popovič bol v koncovke faulovaný a pokutový kop s prehľadom premenil Š. Pčola.

Góly: 63. J. Lukáč, 87. Š. Pčola (11 m). Pred 550 divákmi rozhodoval Maliňák, ŽK: Jankaj, M. Lukáč, J. Lukáč - Sinčák, Pačut, Čopák, Madar, Jurek, ČK: 86. Sinčák (po 2. ŽK). 

MFK Snina: Peter Diňa - Wiener, J. Lukáč, F. Hanc, M. Pčola - Štofík, Popovič, Ľ. Jankaj, P. Hišem - M. Lukáč (86. M. Budi), Š. Pčola. Tréner: František Hanc.

MFK Košice/Krásna: Petruška - Sinčák, Čopák, Grác, Grejták (75. Kunca) - Pačut (66. Vaľovský), Boda, Jurek, Madar (88. Kalinka) - Šoltés, Macák. Tréner: Ján Bodnár.

 

hanc DSC 2780S Františkom Hancom, hrajúcim trénerom MFK Snina...

...na margo stretnutia: "Zápas bol taký, ako sme očakávali. Chlapcov som upozorňoval, že to ľahké nebude. Súper, napriek tomu, že inkasoval dvakrát po štyri góly, má skúseného trénera, isto nepríde k nám hrať  'hurá'  štýlom. Dianie na trávniku sme chceli ovládnuť, i keď v chladnom počasí bol aj terén náročný, čo viac vyhovovalo hosťom, ktorí sa zamerali viac na defenzívu. Trpezlivou hrou a dobýjaním brány súpera prišli aj dva góly a tri body."

...na margo jarnej stopercentnej bilancie: "Nesledujem to, ani nejakej tabuľke jari neprikladám veľkú vážnosť. S Marekom (pozn. Marek Lukáč, hrajúci asistent trénera) sme prebrali mužstvo, máme za sebou zimnú prípravu, tri majstrovské stretnutia, čo nič neznamená. Stále nabádam chlapcov, aby na trávniku v zápase nechali všetky svoje sily a futbalové danosti, vyhrať chce súper, ale aj my. Ideme od zápasu k zápasu, nehráme o postup, nie sme ťažení bojmi o záchranu, nehráme pod tlakom, v tabuľke však chceme skončiť čo najvyššie. Dôležité je, aby sme si po zápase v kabíne mohli podať ruky, za svoj výkon sa nehanbili a hrou tešili divákov."