Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 08. 2014 o 16:22

Počkali si naňho a už im „neušiel“

autor: Pito
1377x čítanéPolrok v Zbrojovke Brno mu nevyšiel podľa želania. Vážne sa zranil, mal prasknutú lebku, utrpel otras mozgu a tak si zahral v najvyššej českej súťaži iba pár minút. Napriek tomu sa zdalo, že Jozef Dolný, bývalý hráč Tatrana Prešov, zostane v metropole Moravy. Lenže potom sa veci radikálne zmenili a do hry vstúpil ďalší záujemca – Banská Bystrica. Preto tento ofenzívny futbalista od novej sezóny pôsobí zase na slovenských trávnikoch v elitných zápoleniach.

 Jeho debut v drese Dukly bol impozantný,  v prvom svojom súťažnom  vystúpení za celok spod Urpína skóroval proti Senici a mal podiel na tom, že domáci vtedy vydolovali aspoň bod, keď už prehrávali 0:2. „Nič krajšie som si nemohol želať, bola to aj istá satisfakcia za zo, čo som si vytrpel v jarnej časti, keď som maródoval a nemohol som behať po trávniku. Len škoda, že odvtedy som na svoj zásah nenadviazal, ale verím, že sa ešte strelecky presadím,“ rozhovoril sa východniar v službách Stredoslovákov. Inak, spomínaný gól bol jeho vôbec prvý v najvyššej slovenskej súťaži, hoci za Prešov  v nej zvládol 21 súbojov. „Vtedy mi to nebolo akosi súdené, už som to považoval za začarovanú métu, ale som rád, že som to nejako odklial.“ V prvom kole ešte chýbal na súpiske a v Košiciach sa vo farbách svojho nového zamestnávateľa nepredstavil, lebo ešte neboli vybavené všetky formality. Hneď po tom, čo bolo všetko čierne na bielom, ho tréner Norbert Hrnčár poslal na pľac. Vidno, že ho mal zmapovaného a dôveroval mu. „Trošku sa to naťahovalo a muselo dôjsť aj k dohode medzi Tatranom a Duklou, ale veril som, že kluby nájdu spoločnú reč.“ Inak, Banskobystričania po Dolnom poškuľovali už predtým. „Ešte v zime to bolo aktuálne, ale vtedy som prikývol na možnosť odísť do Brna. Povedal som, že je to predsa len kvalitnejšia súťaž ako u nás, čo tréner Banskej Bystrice pochopil a počkal si na mňa v lete,“ pousmial sa Dolný. N. Hrnčár sa ozval znovu po skončení minulého ročníka a Jožko usúdil, že predsa len na rozohranie po zranení bude lepšie, ako zostane na Slovensku. „Vedel som, že konkurencia v Brne je silnejšia a bolo by pre mňa náročnejšie presadiť sa po takej dlhej súťažnej odmlke. Chcel som však pravidelne hrať a väčšia šanca sa mi naskytla v Dukle. Tak som súhlasil s touto možnosťou. Nebyť záujmu Banskej Bystrice, bol by som zrejme zostal v Brne.“ Po príchode do nového kolektívu narazil na bývalého spoluhráča  z Tatrana Stříhavku a tak sa ľahšie aklimatizoval. Dostal obrovskú chuť znovu sa presadiť a odplatiť sa za možnosť hrať. „Chcem byť neustále stopercentne pripravený a tak pomôcť Dukle aj sám sebe. Stále makám na tom, aby som dobehol výpadok z jari, ale hlavná vec, že ma nemáta už zranenie, ktoré som mal a do súbojov idem naplno. Bez obáv, bez strachu,“ dodal Jozef Dolný.