Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 08. 2014 o 14:12

Dôležitý ženský faktor úspechu

autor: Daniel Dedina
1423x čítanéPríjemným osviežením nekompromisných futbalových súbojov, ktoré sú napriek pokročilej emancipácii stále viac-menej mužskou záležitosťou, je prítomnosť nežnejšieho pohlavia. Výnimkou nebol ani úspešný 5. ročník Michalovce cupu.

Mnohé ženy a dievčatá nie sú len pasívnym konzumentom ponúkanej zábavy na štadiónoch, ale aj aktívne participujú na jej zabezpečení. Ani tentoraz o ne nebola núdza, početné zastúpenie mali v hľadisku, aj vo VIP priestoroch. Šarmantné devy zabezpečovali catering, tlmočnícke služby, asistovali pri odovzdávaní cien, usádzaní vzácnych hostí a fanúšikov na hlavnej tribúne. Nad všetkými čnela Veronika Šoltinská (na fotografii). Sympatická mladá dáma, ktorá toho mala v popise práce počas štyroch dní turnaja, a nielen počas nich, viac než dosť. Zvládla to s noblesou. V prestávke medzi jednotlivými zápasmi stihla odpovedať aj na naše otázky.  

 

Michalovce cup je osvedčená značka a etablovaný turnaj. Koľkýkrát si už jeho súčasťou?  Ktorá účasť v poradí je to pre teba?

„Druhá. Minulý rok som mala premiéru a teraz som tu po druhýkrát.“

Aké sú tvoje úlohy? Za ktoré oblasti nesieš zodpovednosť? 

„Mojou náplňou práce je starať sa o marketing turnaja a PR. Plus tohto roku nám pribudla fanzóna.“

Aké aktivity ste v nej futbalovým fanúšikom tento rok prichystali? Kde ju bolo možné nájsť?

„Išlo o priestor pri sektore C. Umiestnený tam bol napríklad skákací hrad či rôzne iné atrakcie pre deti. Fanúšikom rôzneho veku bol k dispozícii fanshop, kde bolo možné zakúpiť rôzne suveníry, šály, dresy, spravodaje a pod. Prítomné dievčatá skrášľovali záujemcov farbami na tvár.“

Tohtoročná edícia turnaja malá naozaj skvostné obsadenie. Aké požiadavky majú veľkokluby ako Real Madrid či FC Barcelona pre účasť na takomto podujatí?

„Čo sa týka ubytovania alebo stravy, žiadny z klubov nemal prehnané či netradičné požiadavky. Dôraz kládli na kvalitné zabezpečenie dopravy, aby im lety na seba dobre nadväzovali. Výprava Realu chcela letieť do Košíc. Keďže tu už bola minulý rok, vedeli sme čo od nich môžeme približne očakávať. Barcelona nás milo prekvapila tým, že taktiež nemala žiadne extrémne nároky. Spomínané položky, teda ubytovanie, strava a letenky boli v našej kompetencii. Avšak na druhej strane, za účasť na turnaji nepožadovali žiadne štartovné, čo nie vždy býva zvykom na iných turnajoch."

Čo ty a futbal? Ide to dokopy?

„Snažím sa nájsť si na ňom to svoje. Ja sa tu vyžívam po marketingovej stránke (úsmev).“

Napriek tomu na záver vyslovene futbalová otázka, ktorú v tejto súvislosti asi ani nemožno obísť. Takže - Real či Barcelona?

„Barcelona (úsmev).“