Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

01. 09. 2014 o 14:15

Dlhé čakanie na plný úlovok sa prehlbuje

autor: Pito
1185x čítanéZdá sa, že hladký rozbeh Tatrana Prešov v tomto druholigovom ročníku bol len predzvesťou trápenia, ktoré sa ťahá už niekoľko kôl. Zelenobieli nevyhrali štyri razy po sebe a aj naposledy sa im to nepodarilo v domácom prostredí. Navyše už tretíkrát v tesnom slede nevyužili zverenci trénera Stanislava Vargu výhodu svojho trávnika a zakolísali tiež v šarišskom derby s Bardejovom. A keď sme už pri štatistickom výpočte, tak treba spomenúť aj to, že v tejto sezóne Prešovčania druhý raz prišli o víťazstvo v hodine dvanástej (predtým sa tak stalo aj v Košiciach s rezervou MFK).

 „Určite máme aj kus smoly, ktorá nás sprevádza a tak prichádzame o body,“ zamyslel sa nad dianím Patrik Jacko, prešovský defenzívny univerzál. O ňom je známe, že každý neúspešný výsledok prežíva veľmi ťažko. „Analyzujem chyby, nedostatky, ktoré sa prihodili a možnože to nie je  ani príliš dobré.“ Kým proti Liptovskému Mikulášu východniari ani raz doma neskórovali, proti susedom sa im to podarilo a zase sa ujali vedenia, ale podobne ako proti Michalovciam, ani dobrý začiatok im nepriniesol ani tentoraz plný zásah. Práve tento hráč pred vystúpením prízvukoval, že treba hrať o prvej do poslednej minúty naplno. „Výsledok sa stále môže zmeniť, otočiť, na to nemôžeme zabúdať a znovu sme sa o tom presvedčili.  Je jasné, že takéto zaváhania tesne pred koncom sú najviac bolestivé, ale stále sa učíme a verím, že sa postupne nadobro zbavíme podobných kiksov. Uvedomujeme si všetky chyby a chybičky, ktoré sme urobili. Už po zápase s Liptákmi sme si ale hovorili v šatni, čo musíme zlepšiť, aby sa vyhli nepríjemným prekvapeniam.. Niektoré veci musíme stále zlepšovať, inak sa nepohneme dopredu.  V prvom rade náš herný prejav musí byť kvalitný a na výške v každom úseku zápaste. Stále  neukazujeme našu silu a prednosti. Verím, že pokiaľ vložíme do hry maximum schopností, výsledky sa dostavia. Len musíme byť trpezliví a veriť si. Chce to stále makať bez úľav, lebo každý zápas je náročný a nikto nám nič zadarmo nedaruje,“ dodal Patrik Jacko. Určite aj on sa už nevie dočkať zase duelu s tromi bodmi, lebo čím dlhšia bude „čakacia doba“ na takýto úlovok, tým to bude hrošie s psychikou mladého a značne obmeneného tímu. Nehovoriac o tom, že aj divák neprejavuje dostatok trpezlivosti a niektorí fanúšikovia veru príliš svojimi prejavmi nepomáhajú mladším jednotlivcom v tom, aby sa čím skôr aklimatizovali  v náročnejšom súťažnom prostredí. Lenže taká je doba, nič sa nepardónuje a od Tatrana každý očakáva len a len víťazstvá. Všetko iné je považované za neúspech. Nuž, nikoho ani nezaujíma, čo sa s v lete stalo s kádrom, každý sleduje len tabuľku a to, či sa Šarišania dostanú najprv do prvej šestky. Lenže k tomu vedie – všetko sa tak ukazuje -  naozaj krutá a komplikovaná cesta.