Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

01. 09. 2014 o 17:47

Streľba pokrivkávala aj na Princovom memoriáli

autor: Eugen Magda
1531x čítanéStalo sa už samozrejmosťou organizovať každý rok futbalový turnaj mlade – Memoriál bývalého predsedu VsFZ Gejzu Princa. Netreba dvakrát povedať, že nie zaslúžene, pretože populárny Zino žil pre hru v tomto regióne ako málokto. Venoval jej neuveriteľne veľa zo svojho voľného času ako aktívny rozhodca i funkcionár, bol aj nadšený podporovateľ mlade, jeho výraznou ozdobou a príkladom pre všetkých, ako pre priaznivcov tohto športu pracovať a dať im maximum.

Gejza mal veľké plány ako odovzdať sa čo najviac futbalu. Život však všetko zmenil, ale nie to, aby sme na neho s vďakou nezaspomínali aspoň raz ročne. Bol to vidieť v minulých dňoch aj na 11. ročníku Memoriálu Gejzu Princa, aj keď bol výnimočne bez medzinárodne účasti, priniesol zaujímavú konfrontáciu síl. Po dvoch dňoch regionálneho defilé pätnásťročných chlapcov mal každý tím šancu byť prvý, ale mohol skončiť i posledný. Nakoniec Bratislavský FZ získal historické prvenstvo, ale kuriózne je, že prehral s posledným celkom Východoslovenským futbalovým zväzom, hoci práve tan ako jediný zdolal reprezentantov výberu Bratislavy. Pri ich obrannejšej hre stačilo im streliť dva góly, ale na druhej strane práve toľko inkasovali od východniarov, ktorí, ako jediní, nevyhrali ešte ani jeden ročník.

Keďže v tomto ročníku neštartoval ani jeden zahraničný účastník, boli to vlastne neoficiálne majstrovstvá Slovenska 15-ročných chlapcov. Každý chcel obstáť čo najlepšie. Preto dlho nik nechcel predať lacno kožu. Východ zakolísal až na záverečný deň turnaja v Družstevnej nad Hornádom, keď dve hrubé chyby zaplatil dvoma gólmi a vypadol z hry o najlepšie umiestnenie. Škoda, lebo to ináč bolo defilé veľmi vyrovnaných súperov.

Nám na turnaji chýbalo jedine to, že absentovalo viac streľby i gólov, ale koncovka je problémom celého slovenského futbalu. Kde však začína, to ukázal aj trojdňový turnaj, ktorý videla, prakticky celá generalita mládežníckeho futbalu na Slovensku. Verme, tento vážny problém nebude len registrovať, ale začne ho riešiť v záujme celého slovenského futbalu. Aj tomuto účelu by mal slúžiť Memoriál Gejzu, Princa, aby sme od najmladších adeptov na dres slovenskej reprezentácie toto všetko nielen konštatovali, ale v záujme nás všetkých sa viditeľne pohli dopredu. To napokon sleduje aj celé podujatie, aby i v našich končinách zavládla raz veľká radosť. Veď v záujme futbalu musíme na celom našom území tvrdo pracovať. Napokon, o to nám všetkým v prvom rade ide!

 

MEMORIÁL VO FAKTOCH

Výsledky - prvý deň 27. augusta v Geči: Východoslovenský futbalový zväz - Bratislavský futbalový zväz 2:0, Stredoslovenský futbalový zväz - Západoslovenský futbalový zväz 2:0, Druhý deň 28. augusta v Moldave: ZsFZ - VsFZ 1:0, BFZ - SsFZ 1:0. Tretí deň 29. augusta v Družstevnej n/H: ZsFZ - BFZ 0:1, VsFZ - SsFZ 1:4.

 

KONEČNÁ TABUĽKA

1. BFZ        3 2 0 1 2:2 6

2. SsFZ      3 2 0 1 6:2 6

3. ZsFZ      3 1 0 2 1:3 3

4. VsFZ      3 1 0 2 3:5 3

Pri rovnosti bodov o konečnom umiestnení družstiev rozhodli výsledky vzájomných zápasov.

 

Najúspešnejší jednotlivci: brankár Krajčírik (SsFZ - MFK Ružomberok), obranca Labaj (SsFZ - MŠK Žilina), stredopoliar Machara (ZsFZ - AS Trenčín), útočník a strelec Gerebenits (SsFZ - MŠK Žilina), ktorý dal tri góly. Dodajme, že druhý deň turnaja mal byť v Haniske, ale kvôli popoludňajšiemu lejaku ho preložili do Moldavy na umelý trávnik.