Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 09. 2014 o 16:25

Vysočina padla, Urpín ho podržal

autor: Pito
1458x čítanéOproti kádru, ktorý absolvoval minulú druholigovú sezónu v drese Tatrana Prešov, odštartovala tento ročník značne obmenená súpiska. Niektorí hráči odišli za známych okolností, iní sa vytratili potichučky bez slovka vysvetlenia. Podaktorí znamenali pre tím veľa, iných postupne nahradiť až taký problém by nemal byť. Do prvej kategórie určite patrí Peter Lipták.

Ten sa ocitol pri Hrone a už háji farby účastníka najvyššej súťaže - Dukly Banská Bystrica. Zhodou okolností pod Urpínom sa tak ujali až dvaja futbalisti, čo v uplynulom ročníku boli ešte v košiari Šarišanov. Najprv rady Dukly rozšíril Dolný a po ňom spomínaný defenzívny stredopoliar. Ten tam bude tiež na hosťovaní. „Keď sa dávalo mužstvo dokopy, tak vedenie Tatrana proklamovalo, že pokiaľ si niekto nájde výhodnejšiu ponuku, nebude mu nikto robiť prieky. Tak som využil túto príležitosť na zmenu dresu,“ rozhovoril sa defenzívny štít záložnej formácie. Lipták najprv koketoval s odchodom do Česka. Bol na skúške v Jihlave a hoci sa mu na Vysočine páčilo, predsa nedošlo k dohode. „Cítil som sa tam príjemne, tento klub je taký rodinný, pokojný, vládne tam dobrá atmosféra. Kolektív, ktorý som tam našiel, spĺňal moje predpoklady, aj ma dobre prijal. Navyše som sa  tam stretol s Matúšom Marcinom, mojím bývalým spoluhráčom z Tatrana. Okrem toho podmienky na šport sú v Jihlave perfektné.“  Zástupca z Vysočiny bol v minulej sezóne ohrozený, ale potom predviedol výbornú sériu na jar a tak bola spokojnosť s jeho účinkovaním. Tréner Rada hľadal takého hráča, akým je Lipták, ale možno to, že jeho skúška sa uskutočnila skoro na poslednú chvíľu, spôsobila, že napokon prešovský hráč nedostal avízo, aby si nadobro pobalil veci a odsťahoval sa preč.  „Trošku som bol z toho i sklamaný, lebo som aj v kútiku duše rátal i na základe náznakov trénera, že by sa mi mohlo ujsť miesto. Na druhej strane som si uvedomil, že konkurencia v českých tímoch je silnejšia než u nás. Nič sa však nedeje, v Jihlave mi naznačili, že spolupráca by mohla neskôr prichádzať do úvahy. Nuž, uvidím, ale teraz sa sústreďujem na pôsobenie v Banskej Bystrici.“ Peter Lipták mal v lete po návrate z Moravy dve možnosti: Buď by ešte zotrval v Prešove, kde má na rok platnú zmluvu, alebo sa mohol spoľahnúť na iniciatívu svojho manažéra. Ten mu našťastie vybavil možnosť uplatniť sa v Dukle. „Tento tím prejavil o moje služby záujem a som rád, že došlo k obojstrannej dohode. Hrám pravidelne v základnej zostave a som spokojný. Dúfam, že pomôžem tímu aj sebe a futbalovo nazbieram cenné poznatky. Veď predsa najvyššia súťaž je niečo iné ako druhá liga. Pokiaľ ide o to, či som nebol sklamaný, ak by som predsa  bol zostal v Prešove, tak to tak neberiem, ale uvedomujem si tiež to, že roky utekajú a treba využiť každú šancu zahrať si v čo najlepšej súťaži. Nie je  dobré premárniť črtajúce sa možnosti a tak som pristúpil i k šanci hrať v Banskej Bystrici,“ dodal Peter Lipták.