Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 09. 2014 o 17:05

Tréner divákom: Nehaňte hráčov mojich

autor: Pito
1757x čítanéPofúkanie rán v Slovnaft Cupe druholigovým futbalistom Tatrana Prešov nevyšlo. Na rozdiel od niektorých iných rokov tentoraz sa ich púť skončila pomerne skoro - už v 3. kole, keď vypadli v súperení s domácim Popradom. Podtatrancov v úvodnom kole II. ligy zelenobieli rozprášili a dali im päťku, lenže odvtedy sa všeličo zmenilo a na koni je skôr nováčik súťaže, ktorý hral v minulom ročníku ešte v III. lige.

Hoci hostia by mali byť teoreticky v pohárovom zápase favoritom, nebolo to celkom tak vzhľadom na aktuálne trápenie sa zástupcu zo Šariša. Hoci ten dokázal zlikvidovať dvojgólové manko, predsa sa mu vypomstilo, že v niektorých úsekoch nezobral dianie pevnejšie do svojich rúk. „Penaltový rozstrel je lotéria a tentoraz nás zradila. Nemám čo chlapcom vyčítať, azda iba to, že inkasovali vtedy, keď mali loptu pod kontrolou a navyše sme nepremenili niekoľko šancí. Lenže na druhej strane určite sme zahrali lepšie než doma, kde si až tak neveríme,“konštatoval tréner Prešova Stanislav Varga, ktorý si všimol, že Popradu sa hrá oveľa lepšie pred svojím publikom, ktoré je žičlivejšie a nehaní hráčov ani vtedy, keď im to neklape ako hodinky. Naopak, neodpustil si  už po derby s Bardejovom kritické slová na adresu niektorých fanúšikov, ktorí nadávajú hráčom. „Hlavne pre mladých to nie je nič príjemné, pokiaľ počujú zo všetkých strán urážky, nadávky. Je rozdiel byť náročný, kritický a - vulgárny.“ Kormidelník priznal, že divák v Prešove má mimoriadne nároky a neberie do úvahy to, že mužstvo zmenilo tvár i hernú fazónu, ukázalo sa v ňom veľa neskúsených, pričom matadori zobrali nohy na plecia. “Ja som to aj predvídal a tvrdil, že nás môže stretnúť ťažká doba a treba sa pripraviť i na takéto zaváhania, keď sa nebude dariť. Lenže všetko je o tom, ako si hráč usporiada myšlienky a či bude odvážny aj v zápase ako na tréningu a nie ustráchaný v obave, aby niečo v dueli nepokazil. Pokiaľ sa dáme dohromady a zabojujeme, tak sa neobávam o ďalšie účinkovanie,“vyjadril vieru v lepšie časy S. Varga. Naznačil však, že päť duelov po sebe bez výhry určite deptá psychiku zverencov a nebude jednoduché vyjsť z toho začarovaného kruhu. „Už čakáme túžobne na víťazstvo, aby sme sa odrazili. Pokiaľ zamakáme, tak verím, že čoskoro sa dočkáme. V Rimavskej Sobote najbližšie očakávam tuhý boj aj preto, že pre každého súpera sme stále značnou výzvou vzhľadom na meno klubu. Každý ide proti nám na doraz a my sa musíme naučiť tomu čeliť.“ V Gemeri sa pokúsi Tatran o reparát za to, čo mu nevyšlo predtým. Je zaujímavé, že v tejto sezóne ešte na cudzom ihrisku v riadnom hracom čase nenašiel premožiteľa a verí, že nielenže neprehrá, ale zaboduje naplno. Nuž, v pohári sa jeho  púť skončila, takže všetky sily môžu Prešovčania vrhnúť do druholigových bojov. A pokiaľ chcú byť pred nadstavbou v prvej šestke, neradno už púšťať body na špacírku.