Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

07. 09. 2014 o 18:52

Nenechali koženú padnúť na kolená

autor: Pito
1242x čítanéV jednotlivých okresných súťažiach to nemajú niektoré kluby účinkujúce v VI. lige jednoduché. Dokonca problémy dosahujú až také parametre, že dakedy funkcionári napriek enormnej snahe nedokážu docieliť, aby klub buď dokončil ročník alebo vôbec naň nastúpil. Presvedčili sa o tom v minulej sezóne aj v Orlove, ktorý súťažil pod patronátom ObFZ Stará Ľubovňa.

Tím TJ Orpann ZZ  nedokončil uplynulú edíciu zápolení a odhlásil sa. Nebol prvým a možno ani posledným, ktorému sa to v tejto súťaži prihodilo a riadiaci orgán je už takmer na takéto rošády zvyknutý. Zdalo sa, že načas to bude znamenať koniec so súťažným futbalom v obci, ale predsa sa stal malý zázrak. Orlovčania sa prihlásili do aktuálnej sezóny a bojujú o body. Je to aj zásluha Mareka Leščinského, nového šéfa klubu. „Išlo mi o to, aby sme vo futbale pokračovali a preto som sa dal na túto funkciu,“ rozhovoril sa M. Leščinský, ktorý priznal, že aj z vlastnej peňaženky dáva peniaze na koženú. Pokiaľ ide o predošlé problémy, len opakoval známu pravdu, že odstúpenie spôsobil nedostatok hráčov a ich časová zaneprázdnenosť. „Viete, chlapi sa musia starať o to, aby mali zabezpečené živobytie, odchádzajú za prácou, keďže v tomto regióne veľa príležitostí nie je a to sa potom negatívne odráža vo futbalovom dianí.“ Už predtým, ako Orlov vystúpil, sa v daktorých zápasoch objavilo na ihrisku menej jeho hráčov a preto aj daktoré výsledky boli „divoké“.  „Pritom pred sezónou neboli nejaké náznaky, že by to malo takto dopadnúť, ale postupne hráči stratili záujem, bolo im jedno, ako sa to vykryštalizuje. Buď zamierili do druhých mužstiev, alebo sa vybrali za prácou do zahraničia. Väčšinu kádra tvorili skúsení hráči, živitelia rodín a aj preto to stroskotalo.“Orlov na to finančne doplatil, lebo musel pykať za neodohrané zápasy, ale ani sankcie ho nepoložili na kolená. Zmenil sa funkcionársky káder a ten naštartoval novú epizódu v histórii futbalu v tejto obci. „Máme záujem na tom, by futbal u nás štandardne fungoval. Aspoň na seniorskej úrovni a neskôr sa uvidí, čo bude ďalej.“ Šéf klubu naznačil, že niektorí hráči zostali, ďalší pribudli, prevahu však tvoria domáci futbalisti. „Pomáhajú i ďalší nadšenci, napríklad  páni Argalassy a Ščerbák. Finančne sa podieľa na dianí aj obecný úrad a miestni sponzori. Ide nám o to, aby sme nielen  začali, ale hlavne so cťou a zdvihnutou hlavou dokončili zápolenia. I preto, že naposledy to nevyšlo, ale verím, že všetky prípadné rušivé momenty sa nám podarí eliminovať tak, aby sme úspešne preťali aj pomyselnú cieľovú pásku, Veď nemalo by význam snažiť sa o niečo, keby z toho vyšiel len polovičný efekt,“dodal s odhodlaním M. Leščinský.

Galéria
Nenechali koženú padnúť na kolená