Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 09. 2014 o 22:06

Voroňák sa dvojgólovo rozpamätal

autor: Marián Škuba
1398x čítanéV treťoligovom stretnutí ŠK Futura Humenné – MŠK Tesla Stropkov (2:1) ostali body pod Vihorlatom. Šancí bolo dostatok, viac ich mali domáci, vďaka dvojgólovému Voroňákovi sa tešili z troch bodov.

   Po dlhšom čase sa na „svojom“ humenskom trávniku objavil Marián Veselý, strávil tu niekoľko sezón, ostatné roky už háji domovské stropkovské farby. Keďže Humenčania v tejto sezóne už postrácali doma viacero bodov, potrebovali uspieť naplno. V útočnej formácii dával o sebe vedieť najmä Vladimír Voroňák. Aj dvakrát skóroval, no ďalšie dve tutovky nepremenil. „V prvom rade som za dva góly rád, ani sa nepamätám, kedy som bol takto v zápase úspešný. Mám však radosť nielen z gólov, ale najmä zo zisku troch bodov. Nebol to jednoduchý zápas, šance mal aj súper,“ poznamenal humenský útočník.

   Medzi poslednými schádzal z humenskej hracej plochy Marián Veselý, ktorý tu pôsobil v druholigových časoch. V dokonale známom prostredí ho však tentokrát humenský úspech mrzel. „Áno, aj domáci mali šance, nie jednu, no rovnako sme dve – tri tutovky zahodili aj my. V jednej akcii nastreliť dvakrát brvno a v dorážke troch krokov minúť bránu, to sa často nevidí. Škoda, lebo aj v poslednej minúte sme mali po rohu dobrú pozíciu, hlavička zo siedmich metrov mohla domácich „zarezať“, nestalo sa. Nedáme góly, nebodujeme,“ pousmial sa stropkovský harcovník, duša mužstva.

   V humenskej príprave sa Vladimír Voroňák objavil neskôr, počas prázdnin bol mimo územia Slovenska... „Určite ešte nie som stopercentne fyzicky pripravený, preto ma dvojnásobne teší, že mi tréner dáva šance, hrávam, po druhýkrát som v základnej zostave. Dúfam, že som sa teraz gólmi odvďačil, i keď potrebujem, aby som tréningom ešte formu podvihol,“ poznamenal v stretnutí strojca humenského víťazstva.

 

ŠK Futura HUMENNÉ - STROPKOV 2:1 (1:0)

Góly: 30. a 70. Voroňák - 58. Pundžák.

Žlté karty: Legdan - Jurč

Pred 250 divákmi rozhodoval Ištoňa.