Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

13. 04. 2012 o 14:14

Pred derby Humenné - Snina

autor: Marián Škuba
1179x čítané1 HFCOkrem geografickej polohy, keďže oba kluby delí iba niečo o málo viac ako dvadsať kilometrov, je lákadlom aj skutočnosť, že 1. HFC Humenné je aktuálnym lídrom, na jar druhý celok tabuľky a MFK Snina je zatiaľ v odvetnej časti stopercentná.

 1. HFC Humenné je lídrom majstrovstiev regiónu východ. Zverenci Russlana Ljubarského začali odvetu víťazne vo Vyšnom Opátskom (1:0), doma zdolali Hanisku (4:1) a pred týždňom sa rozišli v Stropkove s tamojším klubom nerozhodne 0:0. Zisk siedmich bodov ich v tabuľke jari radí na druhé miesto (delené práve so Stropkovom). MFK Snina nemal jeseň oslnivú, ale jarná časť je zatiaľ o niečom úplne inom. Tréner Františej Hanc môže byť spokojný, veď ním vedené mužtsvo začalo odvetu domácou výhrou nad Svitom (3:0), o týždeň uspelo vo Svidníku (2:1) a naostatok doma s košickou Krásnou (2:0). Suma sumárum, jar zatiaľ deväťbodová, stopercentná, takže prvý celok tabuľky sa stretne so zatiaľ prvým celkom jari.

Martin Friga (1. HFC Humenné): "Vychádzajúc z jarnej štatistiky sú na tom Sninčania lepšie, ako my, čo chceme po zápase zmeniť. Všeobecne je derby lákadlom, dúfam, že počasie bude príjemne jarné, futbalové, čo priláka divákov humenských, sninských, či z okolitých obcí."

Vladimír Drobňák (MFK Snina): "Verím, že derby bude futbalovou kvalitou na úrovni, bez zbytočných emócií a zvíťazí futbal. Na zápas sa osobne teším, mohlo by priať aj počasie, aby divákov bolo čo najviac. Na jarnú časť sme sa pripravovali dôsledne, zodpovedne, v zime sme absolvovali aj sústredenie, aby boli naše výkony čo najlepšie. Humenné vnímam ako jasného favorita v boji o postup, patrí sa, aby hrali vyššiu súťaž. Vychádzajúc z minulosti boli Humenčania vždy vyššie, Snine patrila druhá úroveň v súťaži, a potom nasledovali ďalší..."