Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

23. 09. 2014 o 11:32

Nové lopty zaplavili aj východ Slovenska

autor: redakcia
1818x čítanéSFZ predstadstavil aj projekt so spoločnosťou EURO-VAT, v rámci ktorého sa do regiónov a oblastných zväzov dostali nové futbalové lopty.

"So spoločnosťou EURO-VAT sa nám podarilo zrealizovať spoluprácu na celoplošnej úrovni a to nielen pre profesionálny futbal a reprezentácie, ale aj pre amatérsky futbal. Až 250 víťazov všetkých súťaží dostalo po 15 lôpt, čo je pre mužstvá v nižších súťažiach obrovská pomoc. Celkovo sa do klubov v rámci celého Slovenska dostalo vďaka partnerovi 3750 lôpt,"povedal zväzový šéf Ján Kováčik.
Celková hodnota projektu je 75 000 eur.

"Mám desať a dvanásťročného syna a každý dnes rozmýšľa, ako vyplniť deťom čas. V zime hrávajú hokej, v lete futbal. Podarilo sa mi v apríli ísť na jeden tréning a išiel som sa pozrieť ako taký tréning prebieha. Ako prvé som od trénera 'dostal', že: 'Či má chlapec všetko, čo k tréningu potrebuje - kopačky a loptu.'," povedal Juraj Wachal zo spoločnosti EURO-VAT. Práve tento moment bol začiatkom myšlienky podpory futbalu formou dodávky futbalových lôpt. "Myslím si, že táto spolupráca bude dlhodobá. Chceme, aby podpora mala zmysel, preto sme tam dali motivačný faktor v podobe podmienky, že lopty môžu získať iba tímy, ktoré uspejú v niektorej z kategórii," vysvetlil J. Wachal.

 

"Pre nás to bola veľká výzva. Išlo o prvú celoplošnú podporu, ktorá išla priamo do klubov. Dôležité bolo, že sa táto pomoc nedostala len na úroveň klubov trebárs III. či IV. ligy, ale siaha až do najnižších súťaží v rámci oblastných futbalových zväzov. Z tejto pomoci sa tak tešia víťazí, ktorých mená doteraz málokto počul. Som veľmi rád, že pomoc išla až do takej hĺbky. Pre týchto futbalových činovníkov je to veľká výzva. Pri stretnutiach nám neraz prízvukujú, že nikdy nič nedostanú od futbalového zväzu. Maximálne pokutu alebo musia zaplatiť nejaké poplatky... Víťazi sa teraz môžu tešiť z lôpt. Verím, že ich nielen majú, ale už s nimi aj hrajú. Bodaj by nám vyrástli chlapci, ktorý posunú futbal ďalej," poznamenal na margo tejto pomoci prvý viceprezident SFZ a predseda VsFZ Richard Havrilla.