Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

23. 09. 2014 o 17:20

Nevyslovená kliatba sa im postavila do cesty

autor: Pito
1576x čítanéNie je primát ako primát. Futbalisti Sabinova sú ako jediní v treťoligovej súťaže zatiaľ bez výhry a to ich iste neteší. Rovnako ani posledná priečka, z ktorej nie a nie sa odpútať. Naposledy výborne vyštartovali na pôde Veľkých Revíšť, ale ani tentoraz im vedenie nezabezpečilo dokonca ani bod. Zdá sa, že akási nevyslovená kliatba nad tímom MFK Slovan sa stále vznáša.

Zverencov trénera Pavla Šaršalu naďalej zrádza absencia  tých daností, ktorými disponovali v minulej sezóne. Je síce pravda, že káder sa oslabil a odchody niektorých matadorov narušili koncepciu i výkonnosť, ale i tak už by bolo načase, aby sa kolektív pustil do dobývania výhier. Zdá sa, že psychiku naštrbil nevydarený úvod a dve prehry v prvých dvoch kolách. Ani po následnej remíze vo Vranove však neprišiel obrat k lepšiemu. Ďalšia domáca porážka v derby s juniormi Prešova akoby zrazila kolektívu hrebienok. Ba čo viac, na kopačky hráčov sa lepila smola, čo sa ukázalo ja na ihrisku Stropkova, kde zaknihovali ďalší tesný neúspech, pričom  viedli už 2:0. To, že vedenie nedokážu Sabinovčania udržať, sa javí tiež ako problém a poukazuje na to, že partia nie je dostatočne zrelá.„Nevychádzajú nám ani domáce zápasy tak, ako by sme si predstavovali a tiež sme výhodu vlastnej pôdy nedokázali premeniť na plný zisk,“ zamyslel sa nad dianím brankár Milan Vinclér. Narážal tým na remízy s Haniskou a michalovským béčkom, pričom v druhom stretnutí zase Sabinovčania viedli, ale potom prehrávali dokonca 1:3. Nakoniec vydreli aspoň zmierlivý výsledok a naznačili, že neradno nad nimi lámať palicu, lebo predsa v nich funguje odhodlanie a nezlomnosť, len treba k tomu pridať ešte nejaké bonusy, aby sa objavilo na konte viac bodov. „Dosť gólov inkasujeme, málo ich dávame,“ povzdychol si ochranca svätyne, ktorý prišiel do tohto klubu počas jesene z Tatrana Prešov na polročné hosťovanie.„Táto možnosť sa črtala už skôr, lebo som mal záujem chytať a nie čakať na svoju šancu. Aj preto sme po konzultácii s trénermi našli spoločné východisko – pobyt v sabinovskom drese. V juniorskom celku Tatrana som nedostával možnosti, celkovo by som bol až ako tretí gólman a to ma neuspokojilo,“ riekol odchovanec  Trebišova. Na margo zlej série mužstva dodal: „Verím, že všetko nepriaznivé sa raz skončí a nám začne svitať na lepšie časy. Chce to však dosiahnuť prvý víťazný výsledok a potom akási bariéra, ktorá nás brzdí, padne Po príchode som sa zhováral s chlapcami a vedel som, že neraz im nohy podrazila šťastena. Treba sa však vzchopiť a dúfam, že k napredovaniu pomôžem i ja svojimi zákrokmi v bráne,“ pripomenul Milan Vinclér.