Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 04. 2012 o 18:46

Mladí z Bardejovskej Novej Vsi statočne odolávali

autor: Miroslav Jaščur
1230x čítanédscf8583-custom

Novovešťania chceli čo najskôr zabudnúť na minulotýždňovú vysokú prehru vo Vyšnom Opátskom a využili prvú chybu v obrane hostí na vedúci gól už v 1. minúte.Tréner František Šott vedel, že to bude ťažký oriešok, nakoniec desať minút pred koncom hostia vyrovnali: „Bolo to v kvalitnom zápase s kvalitným súperom a mladí chlapci pristúpili k hre lepšie ako pred týždňom. Chýbala nám takmer polovica mužstva, bratia Kendrovci, Palša, Macečko, Solanič, Pribitný a dnes sa zranil aj Jančošek. Gól nás povzbudil, hrali sme dobre kombinačne, dôrazne a v rýchlosti. Hanisku sme do ničoho nepustili, len škoda, že sme nedali druhý gól. Bola tam hlavička Ličeka, po ktorej lopta tesne minula bránu. V II. polčase už hostia otvorili hru, hralo sa našej polovici, čo prinieslo vyrovnanie. Bolo to pri našom tlaku, odkopnutá lopta sa dostala pred pokutové územie a prelobovali brankára Kačmára. Pre našich mladých hráčov to bol krst ohňom. Veď Jaš, podobne ako dorastenec Pavúk, má len 17 rokov a bola to preňho premiéra.”

Tréner Hanisky Roman Berta po zápase poznamenal skutočnosť, že už tretí zápas po sebe hráči v úvode urobia chybu a dostanú gól. „Dnes to bolo po pár sekundách. Trošku sme boli otrasení, a tak sme sa 25 minút nevedeli presadiť. Domáci mali aj ďalšie šance. Potom sme chytili svoj rytmus, na ktorý sme zvyknutí. Druhý polčas sme už dominovali a desať minút pred koncom aj vyrovnali po niekoľkých dobrých príležitostiach.” Berta sa spolieha na skúsených jednotlivcoch a najmä na stredovú formáciu: „Mali sme cez týždeň problémy, zo zdravotných dôvodov netrénoval Marcel Majoroš, no dnes svojím výkonom i gólom ukázal svoje skúsenosti i kvality. V strede máme aj Slicha. Chlapci vedia podržať a rozohrať loptu, čo platilo na domácich.”


Bardejovská Nová Ves – Haniska 1:1 (1:0)

Góly: 1. Jančošek – 79. Marcel Majoroš. ŽK: Pavúk, Jančošek – Beck, G. Majoroš. Pred 260 divákmi rozhodoval Alexa

ŠK Milénium 2000: Kačmár – Pavúk, Liček, M. Stachura, Jaš, Luščák, L. Stachura, Javorský, Kiseľ (72. Drozda), Janočošek, Knap (Gál).

FK: Suchý – Horváth, Leško, Slicho, Gorej, Klimek (50. G. Majoroš), Zajac, M. Majoroš, Plačintár, Beck, Palenčár (89. Stoľár).

 

Juraj Ščerbík

Foto: Peter Cingel