Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 04. 2012 o 07:49

Derby pre 1. HFC Humenné

autor: Marián Škuba
1177x čítané1 HFCŠlágrom 21. kola majstrovstiev regiónu východ bolo derby pod Vihorlatom. Humenský líder privítal na svojom trávniku suseda zo Sniny, ktorému sa vstup do jarnej časti vydaril stopercentne. Sninčania prichádzali na humenský trávnik ako mužstvo jari, ich čistý štít však bol zrušený.Už v 20. sekunde sa vo vzdušnom súboji zrazili hlavami Legdan a Wiener, pričom humenský záložník to "schytal" aj chvíľkovým bezvedomím a pravdepodobne otrasom mozgu. Domáci museli striedať a v 9. min. sa objavila pred humenskou striedačkou záchranka, aby Legdana odviezla do nemocnice. Futbal to bol do prestávky viac kostrbatý, hra sa často prerušovala. V 12. min. po rohu Diňa vyboxoval loptu z hlavy Parasku, ale v 16. min. museli striedať aj hostia, keď sa po strete s Chudinom už na trávnik nevrátil Wiener (výron členka). Prvú vážnu šancu mal 1. HFC v 20. min., ale Hanc pohotovo vkĺzačkou ukopol loptu Karnajovi, priamy kop Ljubarskeho (20 m) skončil v múre, strela Hreška z 25 m bola tečovaná a v 27. min. kryl Diňa reflexívne tutovku Karnaja, ktorý sa ho z 8 m snažil obstreliť. Hostia sa nadýchli v 30. min. po pase na Š. Pčolu, ale Bálint vybehol ďaleko pred šestnástku a riskantne, no úspešne včas loptu zahral do autu. O osem minút sa dostali hostia do prečíslenia, lopta putovala po osi Š. Pčola - M. Lukáč - Hišem, ktorého tečovaná strela letela nad. V 44. min. hlavičkoval Bezeg po rohu iba do rúk Diňu, na druhej strane sa do brejku dostal opäť Š. Pčola, snažil sa o kľučku na Bálinta, ten mu však loptu nohou vypichol.

Druhé dejstvo začali Sninčania dvoma štandardkami, ale zvyšok polčasu bol rýdzo v humenských rukách. V 53. min. si Chudina v šestnástke pekne spracoval loptu a z otočky pohotovo pálil nad, v 59. min. napriahol Hreško z 27 m ľavačkou a lopta roztriasla sninské brvno. Následne skúšal šťastie Jurov (nad), ale v 63. min. sa už humenská časť hľadiska tešila. Po rohu sa lopta dostala na hranici šestnástky k Ljubarskemu, ktorý po rýchlej kľučke presunul loptu z ľavej na pravú, krátkym švihom vypálil a lopta skončila v Diňovej šibenici. Výstavný kúsok. V 76. min. sa domáci tešili opäť. Štandardka Chudinu bola priam posadená na hlavu Parasku, ktorý sa odpútal od obrancu a z päťky hlavou napol sieť. V ďalších chvíľach mohol (mal) byť hrdinom Pavol Šuľák, lebo spálil tri tutovky: po uličke od Ljubarskeho sám pred Diňom volil miesto strely kľučku a lopta mu utiekla, po centri Jurova z troch metrov koníčkom bránu prestrelil a v 81. min. po centri brata Petra si ideálne naskočil do hlavičky, lopta z 10 m však bránu minula. V 83. min. po centri Jurova zmenil smer lopty na vlastnú bránu Marchevský, ale Diňa bol pozorný.


1. HFC Humenné - Snina 2:0 (0:0)


Góly: 63. Ljubarskij, 76. Paraska. Pred 600 divákmi rozhodoval Bucko.

1. HFC: R. Bálint - Peter Šuľák, Bezeg, M. Paraska, D. Dysko - Jurov, Ljubarskij, Hreško, Legdan (6. C. Vasiľ) - Chudina (81. Koromház), S. Karnaj (71. Pavol Šuľák).

MFK: Peter Diňa - J. Wiener (19. M. Holovka), Ľ. Jankaj, F. Hanc, M. Pčola - M. Štofík, Marchevský (84. Marián Regula), Popovič, P. Hišem - M. Lukáč (75. M. Budi), Š. Pčola.

Russlan Ljubarskij (1. HFC Humenné): "Zápas sledovala pekná divácka kulisa. Myslím si, že sa mali na čo pozerať. Vyhrali sme, dovolím si povedať, zaslúžene, lebo sme si vytvorili viac šancí, ako náš súper, škoda, že sme ešte jednu-dve nepremenili. Očakávali sme sninskú taktiku na brejky, aj sa im to do prestávky podarilo. Góly však padali iba do sninskej siete, takže body máme my."

František Hanc (MFK Snina): "Do prestávky sme sa držali, hráči plnili pokyny, vedeli sme, že Humenné má silný stred poľa, dobre kombinuje. Spoliehali sme sa na brejky, aj nám dva vyšli, tak, ako sme mohli prehrávať, mohli sme aj vyhrávať. Ak vonku nestrelíme gól, iba ťažko môžeme uspieť. Načal nás Ruslan Ljubarskij krásnym gólom, domáci boli lepším celkom, zaslúžene vyhrali. Prajeme im, aby postúpili."