Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 10. 2014 o 18:48

Nepríjemné rozlúsknutie kanonierskeho orieška

autor: Pito
1484x čítané



Dalo by sa povedať, že futbalisti Lipian hrajú percentuálny futbal. Teda ak narážame na to, že ich gólová bilancia je naozaj veľmi skromná, ale na druhej strane vyťažili z nej dosť bodov. Iba tri razy v doterajšom ročníku hráči ŠK Odeva dokázali súperom nasúkať dva góly, cez túto hranicu dostať sa je pre nich momentálne zrejme nemožné. Treba však brať do úvahy aj to, že s výnimkou zápasu vo Vranove, kde inkasovali štyri zásahy, v iných dueloch, v ktorých ťahali za kratší koniec, ich súper zaskočil iba jedným gólom.

 Je to síce zaujímavé, ale tieto čísla len verne dokumentujú skutočnosť, že defenzívna činnosť zverencov trénera Emila Jacka prevažuje nad  údernosťou vo finálnej fáze.  „Nepremieňame šance. Vieme si ich síce vypracovať, ale v zakončení sme neraz jaloví, nepresní alebo nedôrazní. Nehovoriac o tom, že niekedy triafame do brvna či do žrde,“ konštatoval jeden zo skúsených hráčov Ivan Pončák, ktorý sa z času na čas objavuje na pľaci aj vo funkcii kapitána tímu. Určite aj on bol rozladený po uplynulom  meraní síl v Stropkove, kde hostia zase prehrali – ako inak – veľmi tesne, iba jednogólovým rozdielom. Výsledok mohol byť však aj iný, pokiaľ by domáci zužitkovali viac možností alebo keby hostia nemierili raz do brvna. „Myslím si, že sme boli vyrovnaným súperom aj v niektorých stretnutiach, v ktorých sme nakoniec podľahli, ale buď sme nemali šťastie v rozhodujúcich okamihoch alebo stačila jedna nepozornosť, za ktorú sme pykali. Rozhodne však musíme pridať v streľbe, lebo to je naša slabina. A práve táto činnosť rozhoduje zápasy v tejto mimoriadne nabitej a vyrovnanej súťaži,“ riekol jeden zo skúsených matadorov Lipian. Pred pár kolami sa situácia pre toto mužstvo rysovala veľmi dobre, bolo na čele pelotónu, hoci malo za sebou dve „ponižujúce“ prehry v Plavnici a vo Vranove. „Derby s Plavnicou sme nezvládli a ešte dlho sme si vypočuli všakovaké narážky od našich fanúšikov.  Vo Vranove sa zase ukázala sila domácich.“ Dve porážky s rovnakým výsledkom s juniormi Prešova i naposledy v Stropkove odsunuli ŠK Odeva z vedúcej pozície, ale nič nie je stratené, lebo tabuľka je naozaj nabitá. Stačí jedno zaváhanie alebo naopak prekvapujúci výsledok a všetko môže byť inak. Určite aj s terajším lídrom z Prešova mohol byť rezultát priaznivejší, ale zase v neprospech jackovcov hovorila smola vo finálnej fáze. „Presvedčili sme sa o tom, že kvalita súťaže je dobrá a rozdiely medzi bývalými treťoligistami a štvrtoligistami sa zotierajú,“ dodal Ivan Pončák a tiež si povzdychol pri téme chýbajúceho kanoniera.„To nás naozaj brzdí, lebo keby sme mali hráča, ktorý by dokázal s pravidelnou presnosťou úspešne realizovať útočné akcie, bolo by to v našich radoch veselšie. Takto sa musíme spoľahnúť skôr na to, že to padne raz jednému, potom zase druhému,“ naznačil pálčivú tému  rozlúsknutia streleckého orieška  Ivan Pončák.