Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

09. 10. 2014 o 09:37

Steiningera teší, že konečne to padlo

autor: Jaroslav Glovičko
1443x čítanéPodobne ako pred rokom, aj teraz podávajú hráči Vyšného Opátskeho kolísavé výkony a hlavne na ihriskách súperov sa nedokážu presadiť. Svetlou výnimkou bolo iba víťazstvo v Bardejovskej Novej Vsi. Naposledy prehrali na trávniku posledného celku, hoci do zápasu vstúpili gólom Semana. Po prehre sa ocitli až na 11. mieste peletónu, čo vôbec nezodpovedá herným prednostiam jednotlivcov.

Aj preto pred domácim stretnutím s Vysokými Tatrami malo mužstvo takpovediac nôž na krku, lebo prípadná prehra mohla znamenať ďalší prepad v tabuľke i stratu plusových bodov v tabuľke pravdy. Nič podobné si však hráči nepripúšťali a proti zdatnému súperovi, ktorý vonku vyhral dva zo štyroch stretnutí, začali veľmi svižne. Od začiatku mali viac z hry aj niekoľko šancí, avšak až po polhodine hry sa dokázali presadiť Steiningerom. O tesné vedenie prišli v priebehu troch minút, keď inkasovali dva góly do šatne. V druhom dejstve zobral zodpovednosť na seba Tomáš Steininger, ktorý pridal dva góly a výrazne prispel k víťazstvu 4:2. Pred zápasom bola v šatni napätá atmosféra, po jeho skončení už bolo všetko inak... “Vonku sa nám veľmi nedarí a nedokážeme bodovať. Odzrkadľuje sa to v tabuľke, preto doma musíme naplno bodovať. V závere sezóny nás čakajú samé náročné zápasy so silnými súpermi, preto s nimi nesmieme rozdávať body. Ak by sme s Tatrami prehrali, razom by sme mali v tabuľke pravdy mínusové body a bolo by to pre nás zle. Dostali by sme sa do pásma, kde sa bude bojovať o záchranu. Nič také sme si však pred týmto duelom nepripúšťali,“ hovorí Tomáš Steininger.

Bol to práve on kto zdvihol streleckú zástavu. Na jeho úvodný gól z tridsiatej minúty hostia odpovedali dvomi gólmi a postarali sa o obrat v stretnutí. Ako sa ukázalo nebol jediným a rozhodujúcim, lebo v druhom dejstve hostitelia spustili doslova strelecky uragán. Za štvrťhodinu dali tri góly a definitívne zobrali hosťom vietor z plachiet. Ten sa však nezdával, ale do vyloženej šance sa už nedostal. „Inkasované góly do šatne boli nečakanou sprchou. Mali sme hru v rukách, viedli sme a potom prišiel trest, keď sme poľavili. Snáď pri druhom góle pochybili aj rozhodcovia, ale vyhovárať sa nechceme, mali sme tu situáciu v defenzíve zvládnuť lepšie,“ povedal na margo prvého dejstva Steininger. Po zmene strán domáci ukázali väčšiu chuť po víťazstve a nechali na ihrisku srdce a odmenou boli tri góly v sieti Igora Hájovského. Nestačil na pätičku a hlavičku Steiningera ako aj krížnu strelu Bandžucha. Ten ešte poriadne vyprášil hosťujúcemu gólmanovi rukavice tvrdou strelou z hranice šestnástky. „V šatni sme si povedali, že nič nie je stratené a výsledok dokážeme otočiť. Podarilo sa a sme všetci spokojní. Prvých šesť kôl som nehral pre zranenie a nebolo pre mňa ľahké naskočiť do sezóny. Dosiahol som tri góly a som nesmierne šťastný, že mi to padlo,“ priznal s úsmevom. Ako videl svoj hetrik? „Konečne som dostal dobré lopty. Pri prvom som dobre prebral loptu a krížnou strelou otvoril skóre. Pri druhom som len inštinktívne loptu trafil pätou a lopta padla do štrbiny medzi brankárom a prednou žrďou (okamih gólovej pätičky je na fotografii). Zrejme útočník potrebuje v takých zápasoch aj šťastie - do čoho kopne skončí v sieti. Na tretí gól som dostal presný center od Paliho Turczyka na päťku a hlavičkou som trafil presne k žrdi. Verím, že mi tento zápas aj góly pomôžu do ďalších stretnutí. Zo súpera sme mali rešpekt, lebo vzájomné súboje sú vyrovnané a ťažké. Na našom menšom ihrisku skôr bránia a ťažko sa nám presadzuje. Tentoraz sme dokázali dať štyri góly, čo bolo super a získali sme cenné body,“ konštatoval autom prvého hetriku v sezóne Tomáš Steininger.