Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

12. 10. 2014 o 18:45

Bohaté bodové konto s gólovou chudobou

autor: Pito
1783x čítanéTretí raz vyhrali v tomto ročníku treťoligovej súťaže futbalisti Giraltoviec na ihrisku súpera 1:0, keď obstáli vo Vysokých Tatrách. Zaujímavé je, že z doterajších šiestich úspešných výsledkov až v piatich prípadoch hráčom MFK Slovan stačil na zisk bodov iba jeden gól. Iba raz sa „utrhli“, keď proti Bardejovskej Novej Vsi zaznamenali „až“ dva zásahy.

 Giraltovčania majú suverénne najslabšiu streleckú potenciu, veď osem gólov v dvanástich vystúpeniach nie je naozaj žiadna sláva. Tento neduh čiastočne kompenzuje dobrá defenzívna práca a aj preto sú pomerne vysoko v tabuľke. Lenže pokiaľ by sa chceli zverenci trénera Vladimíra Rusnáka vrátiť na čelo pelotónu, kde v úvodnej pasáži súťaže už boli (v prvých piatich stretnutiach iba raz prehrali), musia evidentne spresniť finálnu fázu. Možno aj preto po dobrom úvode prišla aj miniséria troch  prehier po sebe. Lenže ani výhra nad Spišiakmi neumlčala niektoré okolnosti a v predošlých dvoch dueloch MFK Slovan získal len bod. „Ešte dobre, že sme zase zabrali naplno v pravý čas. Niektoré nepriaznivé výsledky v minulom období mali spoločného menovateľa – nepremieňanie šancí. Stalo sa, že sme aj viedli, ale potom sme zaváhali, podcenili nejakú situáciu a prehrali. Trpela tým psychika a inokedy zase pribudli prehrešky, chyby, čím sme sami uľahčili cestu za bodmi súperovi. Stále platí to, čo som už viackrát hovoril: Nesmierne veľa sa narobíme, kým dosiahneme aspoň jeden gól. To nás stojí penzum úsilia, odčerpáva nám to sily, nielen fyzické, ale aj duševné,“ povzdychol si kormidelník Vladimír Rusnák. Pripomenul aj to, že nie vždy bola vinou objektívnych skutočností primeraná  dochádzka na tréningy, lebo jednak zranenia, ale aj pracovné povinnosti narúšali  účasť zverencov na tréningoch. A to sa, pravdaže, podpísalo pod herný prejav. Vyzerá to tak, že víťazstvá, ktoré prichádzajú po menšej odmlke, nenakopnú tím tak, ako by sa čakalo. „Streľba je stále našou achilovou pätou, veď v daktorých dueloch som porátal nie menej ako osem stopercentných možností, ktoré chlapci zahodili. Čo na to povedať?“ V. Rusnák zdôraznil, že súťaže je náročná a nie vždy sa prihodí v zápase dostatok šancí. Preto treba byť dôsledným v zakončovaní. „Treba spresniť finálnu fázu, zvýšiť dôraz. Inak náš príklon k útočnému futbalu nenájde odraz vo výsledkoch.“ Pritom v kádri sú typy hráčov, ktoré sú predurčené na strieľanie gólov. Len to chce  viac pokoja, istoty, trpezlivosti a menej unáhlenosti. „Domnievam sa, že pokiaľ budeme trpezliví a pracovití, dočkáme sa odmeny a budeme dávať v zápasoch aj viac gólov než len obligátny  jeden,“ pripomenul Vladimír Rusnák.