Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

17. 10. 2014 o 18:37

Dať do rovnováhy výkony doma i vonku

autor: Pito
1303x čítanéJe až na počudovanie, ako si dosiaľ počínajú treťoligoví futbalisti Stropkova v jesennej časti tohto ročníka. V skóre síce nejako neoslňujú a ani v tabuľke pravdy, ale predsa sú vysoko a s tým asi málokto v MŠK Tesla či v tábore ich priaznivcov pred vstupom do sezóny rátal.

Príznačné je, že zverenci trénera Jozefa Lehockého si pozorne strážia nadovšetko  vlastné prostredie, v ktorom nestratili ani bod a o ich sile vo svojom „hrade“ sa presvedčil napríklad aj Vranov, Lipany, či naposledy Haniska. Zaujímavé je, že Stropkovčania prvý raz až v 10. kole nezostali na štíte domáceho súpera, no  zmierlivý výsledok na pôde vedúcich juniorov Tatrana Prešov stál za to a bol iste mocnou vzpruhou či istým medzníkom. Už predtým mali v niektorých dueloch  Stropkovčania na to,  aby hostiteľov zaskočili, ale stále im čosi k tomu chýbalo.  Najviac si však hráči veria predsa len pred svojimi divákmi. A tam dokázali niekoľkokrát  zaujať. Trebárs proti Sabinovu, keď prehrávali v druhom polčase  0:2, ale predsa vyhrali. „Ukazuje sa, a nielen vtedy, že naša túžba obstáť a docieliť tri body je kľúčovým momentom v našom snažení,“  podotkol jeden z matadorov tímu Kamil Pavlík. Vyzdvihol prínos lídra tímu nestarnúceho Mariána Veselého. „Nebyť jeho, naša hra i výsledky by určite neboli také, aké sú.  Je naozajstnou oporou, dokazuje prehľad a jeho zástoj  je nenahraditeľný. Je to naozajstný ťahúň. Hoci nehrá vždy od začiatku, pokiaľ sa ukáže na ihrisku, okamžite to cítiť na našej sile. Naozaj si neviem predstaviť, čo bude po tom, keď sa rozhodne nadobro skončiť s futbalom. On drží taktovku pevne v rukách, ale kto ju po ňom prevezme, to je vo hviezdach.“ Kapitán tímu K. Pavlík sa pristavil aj pri podpore divákov. „Náš fanúšik bol zvyknutý na inú úroveň zápolení, aká bola kedysi v Stropkove a terajšia tretia liga mu viac vyhovuje a uspokojuje. Preto je to podľa mňa tiež  dôvod, prečo cítime odozvu na tribúnach a mnohokrát nám diváci výdatne  pomohli,“ uviedol hráč, ktorý na jar laboroval s natrhnutým svalom, ale v tejto sezóne znovu patrí medzi nositeľov istoty a kvality v omladenom kolektíve. Nuž, resty v letnej príprave a to, že partia sa dala dokopy na poslednú chvíľu, nateraz nevidno, práve naopak, akoby práve tieto problémy boli ďalším motívom navyše ukázať sa v úplnej paráde. „Ešte to chce zlepšiť náš prístup v dueloch u súperov. Mali by sme byť i tam odvážnejší a presadzovať sa svojou hrou tak ako doma. Ak sa priblížime  i v zápasoch vonku k tomu, čo odvádzame u nás, tak môžeme byť na tom ešte lepšie,“ zakončil svoj pohľad na dianie v stropkovskom futbale Kamil Pavlík. Nuž, remíza v Prešove by mala byť akýmsi návodom, ako na to a že netreba mať príliš vyplašený pohľad  naplnený strachom a obavami. Ak si budú hlavne mladší viac veriť, stúpne ich kvalita a sebavedomie. Hoci stále netreba zabúdať na to, že vzhľadom na to,  čo predchádzalo vstupu do zápolení, je momentálna  celková bilancia  MŠK Tesla  viac než uspokojivá.