Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 10. 2014 o 18:55

Šestka znovu aktuálna, mazanie manka pokračuje

autor: Pito
1275x čítanéUž sa im zase ľahšie dýcha. Druholigoví futbalisti Tatrana Prešov sa po dlhom čase ocitli zase v najlepšej šestke. Teda v skupinke celkov, čo budú na jar bojovať s poltuctom zo západnej skupiny o miestenku v najvyššej súťaži. Samozrejme, nič ešte nie je isté, ale už len fakt, že zelenobieli sa vyšvihli aktuálne na piate miesto, je veľavravný. Hoci fanúšikovia si iste povzdychnú nad týmto umiestnením a tvrdia, že Šarišania mali byť už teraz niekde inde.

 Narážajú aj na to, že vedúce Michalovce majú  šestnásťbodový náskok a to nie je zanedbateľná strata pre Tatran. Rozhodne však zverenci trénera Stanislava Vargu mienia doháňať manko, ktoré si nahonobili v predošlom priebehu po nevydarenej sérii bez výhry. Teraz ťahajú štyri zápasy bez prehry, pričom tri razy vyhrali a raz remizovali. Naposledy privítali Dolný Kubín, teda súpera z dolných poschodí tabuľky. Na pohľad nič zložité, ale... „Pre nás je každý rival nepríjemný. Dvojnásobne preto, lebo náš klub je najstarší, má meno, históriu a súperi nehľadia na aktuálnu situáciu, na omladzovanie kádra, ale na to, čo Tatran predtým dokázal. Viacerí kolegovia na trénerských postoch mi naznačili, že náš tím je pre ich zverencov viacnásobnou motiváciou a preto nemôžeme čakať, že nám niekto čo len trošku ustúpi z cesty za bodmi,“ konštatoval S. Varga.  Hoci pred časom Michalovčania v Prešove dokázali otočiť nepriaznivé skóre z 0:2 na 4:2, nie každý si natoľko veríako oni. Líder je líder a Oravania sú zase o niečom onom. To pripomenul aj kormidelník MFK Jozef Šino:„Keď sme prehrávali po dvadsiatich minútach 0:2, nemysleli sme na to, ako to otočiť, ale skôr, ako pribrzdiť súpera. Keď bolo po polhodine  3:0  pre domácich, bolo vymaľované a takpovediac po zápase. Akurát som chlapcom cez pauzu pripomínal, aby sme sa pokúsili zastaviť príval gólov a dali nejaký kontaktný gól, ktorý by nás vrátil do zápasu. Mali sme na to šance už do prestávky, ale zámer nám vyšiel až po nej. Určite však domáci si zaslúžili vyhrať, lebo prejavili viac vôle a chuti  obstáť.“ Nuž, prvý polčas vyšiel hostiteľom ako z partesu hlavne pokiaľ ide o zakončovanie. Už dávno sa im nedarilo takto účinne premieňať príležitosti. Streľba bola nielen účinná, ale aj efektná a Trabalík napriek svojej kvalite a skúsenostiam sa nezmohol na nič. „Ešte dobre, že sme ho rozchytali až po prestávke, keď sme mali ďalšie možnosti, ale skórovať sa nám už nepodarilo. Chlapci išli spočiatku na doraz, ťažko som mohol chcieť za stavu 3:0., aby ešte vygradovali svoj výkon,“ komentoval S. Varga. Podľa výsledku by sa zdalo, že v prvom polčase jednoznačne dominovali Prešovčania a v druhom sa viac darilo hosťom. D. Kubín pritom práve do prestávky mohol zdramatizovať duel, ale zlyhal vo finálnej fáze. V druhej časti sa zmohol na jedinú odpoveď, ale nakoniec mohol byť rád, že nevyfasoval viacgólovú nádielku. Aj tak však podal statočný výkon a to, že nezamuroval svoju šestnástku, sa páčilo  divákom i Tatranu.„Mohli sme hrať uvoľnene, nie do plných a nemuseli  sme prerážať obranný blok,  čo nám menej sedí. I preto sme si prišli na svoje,“ dodal S. Varga, pričom ale nezabudol popri pochvale na adresu niektorých jednotlivcov  vypichnúť i moment neustáleho zlepšovania mentálnej výbavy mladého tímu Prešova.