Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

20. 10. 2014 o 19:32

Ustáliť výkony i vo svojom hrade

autor: Pito
1517x čítanéHoci sa treťoligoví futbalisti Plavnice pokúšajú stále dohnať u súperov manko, ktoré nazbierajú v domácich vystúpeniach, predsa sa im to ešte nedarí a zostávajú v tabuľke pravdy na mínus piatich bodoch. Do ročníka síce vstúpili presvedčivo aj pred svojimi fanúšikmi, no od stretnutia s Humenným padla na tím akási nevyslovená kliatba. Aj preto tím FK Družstevník na vlastnom trávniku zaknihoval dosiaľ tri porážky a dve remízy, kým vonku uhral dva razy zmierlivý výsledok a dvakrát vyhral. A to je dôvod, prečo je v tabuľke nižšie, než by si želal.

 Aj v ostatných vystúpeniach to bolo s mužstvom ako na hojdačke. Doma straty, vonku úlovky. „Síce neinkasujeme veľa gólov, predsa by sme ich viac mali strieľať. Tak , ako nám to išlo vo Veľkých Revištiach,“ zamyslel sa nad počínaním mužstva jeden z trénerov Marián Solotruk a pokračoval: „Veľakrát nás však  obchádzala smola, lebo v niektorých dueloch sme neboli o nič horší než súperi, ale jednoducho sme doplatili na niektoré chybičky. Hlavne strelecká mizéria nás pripravila o mnohé body. Práve duel s Humenným akoby odštartoval túto skutočnosť. Možno sme nezužitkovaním viacerých šancí  urazili šťastenu a karta sa obrátila proti nám.“ Kormidelník však napriek niektorým nevydareným  duelom doma nemá ťažké srdce na plavnické ihrisko, naopak, pochvaľuje si „spoluprácu“ s publikom. „Ak sa nám podarí vyvarovať lacných inkasovaných gólov a skonsolidujeme ešte viac kolektív, verím, že sa bude blýskať u nás aj na lepšie časy.“ Kouč naznačil, že vyžaduje trpezlivosť a poctivý prístup od zverencov, potom sa futbal odvďačí a ukáže inú, prívetivejšiu tvár. Samozrejme, aj Plavnica si uvedomuje náročnosť meraní síl po reorganizácii, ale na druhej strane kormidelník vyzdvihol motiváciu zverencov. „Ukázalo sa to trebárs proti Lipanom či Sabinovu. To boli pre nás veľké duely.“ Pravdaže, ani  tento kolektív nie je imúnny voči veciam, ktoré „kradnú“ z času na čas silu, uberajú z kvality pričinením absencií hráčov kvôli iným, hlavne pracovným povinnostiam. FK Družstevník  súpisku v lete veľmi neobmenil, pribudlo len pár borcov (Verešpej, Vresilovič, Kovalík, Janič).„Podľa mňa máme kvalitnejší káder než predtým, ale treba to ukazovať v zápasoch. Predovšetkým sa treba stále rovnako koncentrovať a nedopúšťať sa prehreškov voči taktickej disciplíne. Pokiaľ ide o finálnu fázu, možno je to aj daň za menší prehľad u niektorých chlapcov.“ Nuž,  na giraltovskom trávniku azda hráči svojho trénera presvedčili, že vedia byť dôslední vzadu a napriek niektorým zaváhaniam v koncovke dokážu streliť aj víťazný gól. To, že znovu vonku znovu triumfovala ich vyzretosť a väčší pokoj, je možno spôsobené i tým, že pred svojimi priaznivcami sa nechajú Plavničania príliš „poblázniť“ a odnesie si to potom koncovka i nedostatočne jasná myseľ v kľúčových situáciách. Pokiaľ ustália hráči Plavnice svoje výkony aj vo svojom hrade, nemusia sa o svoje počínanie obávať. Lebo aj naposledy ukázali, že na to herne majú.