Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

23. 10. 2014 o 20:37

Radi by prestrihli výbornú sériu lídra

autor: Pito
1285x čítanéOd prehry v Trebišove sa zase druholigoví futbalisti Tatrana Prešov pustili cestou dosiahnutia šnúry úspešných výsledkov. Zatiaľ im to ide, v štyroch ostatných meraniach síl neprehrali a trikrát vyhrali. Fanúšikovia si iste všimli aj to, že v uplynulých dvoch vystúpeniach sa zverencom trénera Stanislava Vargu aj strelecky darilo, veď ako v Poprade, tak aj naposledy proti Dolnému Kubínu po tri razy skórovali.

„Ešte ani zďaleka to nie je také v koncovke, ako by sme si želali. Naďalej potrebujeme spresniť finálnu fázu, aby sme premieňali šance, lebo ich počet je v každom zápase naozaj dostatočný,“uviedol Patrik Jacko. Tento stopér sa vypracoval medzi opory defenzívnej línie, je schopný hrať aj na poste štítového stredového záložníka, ale skôr mu vzhľadom na absencie bekov prischol flek v strede obrany.„Mne je jedno, kde nastúpim, hlavná vec, aby som bol užitočný pre tím a presvedčil trénera o svojej výkonnosti.“ Pred časom Paťo naznačil, že nie je podstatné hrať pekne, ale efektívne, vyhrávať , zbierať body. V niektorých dueloch si počínali Šarišania naozaj technicky výborne, ľúbivo, kombinačne, ale predsa im to neprinášalo také rezultáty, ako by si želali. „Aj preto sme mali nie práve najvydarenejšiu sériu, ktorá nás trápila a ubíjala psychicky. Verili sme ale, že sa odpútame z tohto tieňa, budeme hrať kvalitnejšie a vyhrávať.“ P. Jacko pripomenul, že v prvej časti ročníka išlo aj o to, že mužstvá sa navzájom zoznamovali, oťukávali, teraz sú ale kocky naplno hodené.„Samozrejme, mienime byť v barážovej šestke a figurovať pred nadstavbovou časťou čo najvyššie. Do konca je ešte dosť ďaleko, aby sme mnohé z toho, čo nám nevyšlo, dohnali. Uvedomujeme si ale v každom zápase, že proti nám idú súperi nie na sto, ale aj viac percent. To preto, že značka  Tatran má cveng a my musíme čeliť maximálnej motivácii rivalov.“ Najbližšie zeleno bieli nastúpia v Michalovciach, ktoré majú za sebou vynikajúcu šnúru siedmich  víťazných zápasov. Naposledy stratili časť bodov v 6. kole remízou so Zvolenom. To, že líder iba raz prehral a raz uhral zmierlivý výsledok, je najlepším vysvedčením jeho hodnoty. Lenže všetko má raz svoj koniec a o ten by sa chceli pričiniť aj Prešovčania. „Vedúci tím tabuľky v predošlom vzájomnom zápase u nás vyhral, pričom prehrával 0:2.  Bolo to aj naším zaváhaním  a chybami. Nebolo by však od veci, keby sme niečo podobné vyviedli na michalovskom ihrisku aj my, hoci si uvedomujeme vyspelosť súpera a jeho pohodu. Lenže aj u nás je už nálada v šatni iná, ako pred časom, keď sme boli oveľa nižšie v tabuľke. Hlavne ostatné výkony nás nabudili a veríme si i pred týmto náročným duelom,“ dodal Patrik Jacko.