Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 10. 2014 o 13:35

Tréner Michaloviec si takú úspešnú sériu nepamätá

autor: redakcia
1525x čítanéMichalovskí futbalisti si momentálne užívajú futbal plným priehrštím. Bavia seba a hlavne fanúšikov. Azda ani sami nepredpokladali, že budú tak neohrozene kráľovať. Napokon, z 13 zápasov vyhrali jedenásť a najnovšie ťahajú sériu siedmich víťazstiev po sebe.

„Osobne sa nepamätám, aby som vo svojej trénerskej kariére ťahal takú úspešnú sériu. Vyhrať sedem zápasov v sérii je naozaj krásne. Je to aj vďaka tomu, ako pracujeme s chlapcami. Nie je to len o naberaní kondície a zlepšovaní techniky, ale dosť pracujeme aj na mentálnom tréningu s Košičanom Mirom Mackulínom. Venujeme sa tomu naozaj dosť a v ťažkých zápasoch sa nám to vracia, lepšie ich zvládame,“prkvapil nás reakciou tréner Michaloviec František Šturma. Mentálne tréningy totiž zďaleka nie sú bežné ani v tímoch najvyššie súťaže. V Michalovciach prinášajú svoje ovocie.

„Samozrejme, veľmi nás teší táto úspešná séria. Musím však priznať, že nie je to až také jednoznančné, ako to vyzerá. Máme občas problémy, zaškrípe to, ale výsledkovo sa nám darí, čo je veľmi dôležité,“zdupľoval český tréner z Křinca. Ten v doterajšej kariére viedol rezervu Liberca, juniorku Bohemians, robil asistenta v Žižkove, v Michalovciach (trénerovi Petrželovi) a naposledy v druholigovom Táborsku, až prišla ponuka viesť ako hlavný tréner Michalovce. Pre 42-ročného kormidelníka to bolo veľká výzva a chytil ju naozaj pevne za pačesy. Zemplínčania zatiaľ valcujú konkurenciu. „Nepozeráme sa na to, či vyhrávame nad tímami, ktoré asi nepostúpia do prvej šestky, takže po rozdelení tabuľky sa nám nezarátajú body so vzájomných zápasov, chceme vyhrať každý zápas, lebo víťazstvá zvyšujú sebavedomie tímu. Bodaj by sme v úspešnej sérii pokračovali i v sobotňajšom domácom stretnutí s Prešovom,“ zaželal si František Šturma.