Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

26. 10. 2014 o 18:42

Jedna séria sa skončila, druhá pokračuje

autor: Pito
1317x čítanéUplynulé kolo druhej najvyššej futbalovej súťaže príliš nežičilo celkom z prvej šestky. Len dva tímy získali plný bodový zisk – Prešov a Poprad – pričom zásah Tatrana na michalovskom ihrisku bol najväčším prekvapením. Vyplnila sa tak predtucha nielen hostí, ale možno i niektorých zemplínskych fanúšikov, ktorí tŕpli, či sa víťazný marš lídra predsa len nezasekne.

Séria MFK Zemplín bola pozoruhodná, veď v doterajšom priebehu vedúci tím pelotónu do uplynulého derby len raz prehral a raz remizoval, pričom ťahal šnúru siedmich víťazných stretnutí po sebe. „Brali sme to ako hodenú rukavicu a práve táto bilancia súpera nás aj viacnásobne motivovala. Sme radi, že nám to vyšlo a že sme domácim ukradli všetky body,“podotkol ba 17-ročný brankár zelenobielych Adam Jakubech. Tento nádejný ochranca svätyne dostáva príležitosť v tejto sezóne a zdá sa, že sa svojej nováčikovskej roly zhostil. Toto meranie síl bolo určite preňho najnáročnejšie z tých, ktoré dosiaľ v áčku absolvoval. Pôsobil však istým dojmom a zlikvidoval niektoré šance Michaloviec.„Nula na konte inkasovaných gólov vždy poteší, ale podstatné je, že sme otupili ostrie rivala a dokázali sme nad ním triumfovať.“ Nuž, zverenci trénera Stanislava Vargu sa  zrejme rozhodli, že finiš jesene absolvujú tak, ako sa to od nich očakávalo od začiatku sezóny. Tri body z tohto zápasu majú pre nich mimoriadnu cenu i preto, že vyhrali nad celkom, ktorý tiež  ašpiruje na účasť v baráži a tam sa vzájomné zápasy prenášajú. „U nás vyhrali Michalovčania, teraz sme im to vrátili.“ Určite mal na tom značnú zásluhu aj nádejný gólman Tatrana, ktorý tím podržal a vlial istotu spoluhráčom. Nuž, história sa naozaj nezopakovala  a Michalovčania tentoraz neprerušili šnúru Prešovčanov. Tí vyhrali tretí zápas v rade, pričom v uplynulých piatich vystúpeniach ani raz nezostali na štíte rivalov.  „Každý zápas bez prehry mužstvo posilňuje a sceľuje. Hlavne víťazstvá nad kvalitnými súpermi nám dodávajú ešte viac energie, odvahy a istoty.“ Inak, nie je bez zaujímavosti, že práve A. Jakubech bol v bráne aj vtedy (prvý raz sa dostal do svätyne proti MFK Košice B, od začiatku chytal premiérovo, proti Bardejovu), keď Prešovčania po dlhom pôste zdolali Lokomotívu Košice a odrazili k pozitívnemu mysleniu. „Vtedy sme si povedali, že treba naštartovať inú sériu a je dobre, že nám to vychádza. Pravdaže, nálada v tíme je podstatne lepšia, než predtým, keď nám to tak nešlo,“ dodal brankár Jakubech, pokračovateľ tradície tohto mena na brankárskom poste. Veď jeho otec Peter chytal za Prešov v 90.rokoch minulého storočia.  „Samozrejme, že je mojím radcom, rozoberáme rôzne situácie, o futbale sa veľa rozprávame, čo mi značne pomáha. Rovnako tak aj to, že veľmi dobre vychádzam s Jožkom Talianom, ktorý má dostatok skúseností ,“ podotkol talentovaný borec, ktorý mal dosiaľ aj smolu v tom, že si dva razy zlomil nohu. I tak ale napreduje a má nadanie, aby vynikal., veď inak by si ho nevšimli aj na Ostrovoch, kde už bol dva razy na skusoch (Blackburn a Everton). Pokiaľ bude napredovať  v Sariši tak ako dosiaľ, je jasné, že dlho sa v Tatrane nezdrží, ale teraz myslí hlavne na to, aby bol užitočný pre materský klub.