Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

27. 10. 2014 o 18:44

Napriek „chudobe“ nepanikária, stavajú na trpezlivosti

autor: Pito
1423x čítanéTreťoligovým futbalistom Lipian sa stále nedarí v jesennej časti tohto ročníka pretrhnúť gólovú chudobu. Veď v doterajšom priebehu len v troch zápasoch zaznamenali aspoň dva góly, čo k je ich strelecké maximum. Preto sa nemožno ani čudovať, že hráči ŠK Odeva najčastejšie vyhrávajú najchudobnejším výsledkom 1:0. Tento rezultát zaknihovali štyrikrát.

Aj naposledy v zaujímavom derby proti Sabinovu zverenci trénera Emila Jacka dominovali obvyklým výsledkom, takže to vlastne ani nebolo prekvapivé. Hlavná vec, že hostitelia prerušili sériu troch prehraných meraní síl po sebe a určite to prinieslo úľavu nielen pre členov realizačného tímu, ale aj hráčov. „Prehrávame tesne, vyhrávame tesne. O niečom to svedčí,“ povzdychol si lodivod E. Jacko a dodal: “Naším najväčším neduhom je slabá koncovka, zahadzovanie šancí a pokiaľ sa nezlepšíme v tejto kľúčovej činnosti, tak stále budeme musieť veľa drieť, aby sme bodovali. Herný prejav nie je taký mínusový, ako naznačuje naše skóre. Ešte dobre, že spoľahlivo funguje defenzíva, veď patríme v počte inkasovaných gólov medzi špičku v súťaži, lenže to nestačí na to, aby sme prekryli podstatný nedostatok – slabé a nepresné zakončenie,“  pridal postreh  lodivod a pripomenul, že kritika na adresu finálnej fázy pripomína už obohranú pesničku, ale zlepšenie, žiaľ, neprichádza. „Pritom do možností sa vieme dostať, ale keď to hráči majú zaklincovať, tak príde trápenie.“ Lipancom nezostáva nič iné, len byť trpezlivými a vyčkávať, kým sa predsa len neobjaví nejaký strelec, ktorý by im podal záchranné  koleso. „Je zjavné, že nemáme potrebného kanoniera, ktorý by nemal problémy pravidelne posielať loptu do siete.“ Nuž, odkedy odišiel Eliaš, tak sa v drese ŠK Odeva podobný typ neobjavil. Pravdaže, rezerv má kolektív viacero, týkajú sa aj morálnej sily, bojovnosti, odvahy a statočnosti. „Treba vkladať do diania srdiečko, nasadenie, ukázať vôľu po víťazstve a tomu sa treba oddať naplno. To nie vždy u chlapcov je. V prvom rade hráč pri nástupe na ihrisko musí to mať v hlave všetko pekne utriedené, bez čistej hlavy sa nedá podávať maximálny výkon.“ Prirodzene, pokiaľ sa tím môže spoliehať iba na jeden-dva góly a dúfať, že súper ich nedá viac, tak potom je to dosť unavujúce. „Nehovorím, že sme pod tlakom či v strese, ale určite nás to neteší. Pracujeme na tom, aby sme výkony mužstva dostali na inú úroveň a niektoré veci meníme za pochodu. V žiadnom prípade však netúžime sliediť po prípadných posilách, čo by dávali góly. Musíme si vystačiť s tým, čo máme. Našou filozofiou je, že dres Lipian si treba zaslúžiť a treba preň urobiť maximum. Kto sa neoddá tomuto zámeru, tak nesplní naše predstavy. Musíme byť vytrvalí v bojovnosti a úpornosti, srdnatosti, tieto vlastnosti sa nie vždy dostanú do popredia v našich dueloch,“ dodal E. Jacko a pripomenul, že ešte dobre, že sa dá spoľahnúť na osvedčeného Drobňáka, ktorý aj naposledy skóroval.