Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

30. 10. 2014 o 17:10

Neskákal od radosti meter dvadsať od zeme

autor: Pito
1281x čítanéOd 10. kola neprehrali a túto bilanciu si mienia udržať aj naďalej. Druholigoví futbalisti Tatrana Prešov chytili koncom septembra priaznivý vietor do plachiet. Októbrový program zvládli tiež bez prehry a to nasvedčuje tomu, že túžia dokončiť tohtoročnú fázu aktuálnej sezóny bez zakolísania.

 „Ideme od zápasu k zápasu, nič nepreceňujeme. Výsledky nás tešia, ale hneď po skončení jedného duelu myslíme už na ďalší a celý týždeň drieme v tréningoch, aby sme  boli znovu stopercentne nachystaní,“ uviedol Pavol Šafranko. Ten sa objavil v zelenobielom drese na scéne v októbri. Pri svojom obnovenom debute v Poprade strelil dva góly a prispel tak výrazne k zisku troch bodov pre svoj tím. Následne sa v koncovke presadil v ďalšom víťaznom zápase proti Dolnému Kubínu. Jasne tak naznačil, že pri streleckej mizérii v niektorých zápasoch by mohol pomôcť. „Som rád, že som sa dostal znovu do áčka a hneď som sa aj presadil v zakončení. Lenže to neznamená, že môžem byť so sebou absolútne spokojný. Tak ako iní, aj ja musím na sebe ešte nesmierne veľa pracovať,“ zachoval si skromnosť tento hráč. Je zaujímavé, že pred svojou ouvertúrou bol iba raz v pozícii náhradníka v Košiciach proti rezerve MFK, inak mal vyárendované miesto „iba“ medzi treťoligovými juniormi.„Bolo to rozhodnutie trénerov , ale ja som to bral ako výzvu, aby som ich presvedčil o svojich možnostiach a dostal sa späť do prvého tímu.“ Inak, v tejto sezóne dal dva góly v jednom zápase aj za béčko proti Snine. Zaujímavé je, že keď sa dozvedel o tom, že znovu bude k dispozícii v áčku, tak neskákal meter dvadsať od zeme. „Takéto veci ma nejako nevedia emocionálne pohltiť, všetko beriem športovo a sústreďujem sa na stopercentný výkon,“ uviedol ofenzívny hráč, ktorý si užil dosť zdravotných patálií. Veď  na začiatku sezóny mal absces na nohe  a mesiac mal tak neplánované voľno. V minulom ročníku síce prišiel neraz k slovu ako striedajúci hráč, ale zimné zranenie mu pribrzdilo rozlet (zlomený členok, potrhané väzy). „Aj preto mám motiváciu stále sa presadzovať a dostávať miesto v základnej zostave. Pokiaľ ide o nastávajúci duel proti béčku Košíc, stále máme v živej pamäti to, čo sme tam zažili, keď sme dohrávali bez dvoch vylúčených a vyrovnávajúci gól sme inkasovali niekoľko minút po skončení riadneho hracieho času. Pravdaže, chceme toto zaváhanie , hoci vzhľadom na výrazné oslabenie výsledok nebol nepriaznivý, odčiniť a doma vyhrať. Ťaháme dobrú sériu, nuž určite mienime záverečné štyri vystúpenia jesene absolvovať tak, aby sme bodovali a ešte viac sa udomácnili v prvej šestke na čo najvyššom stupienku,“ dodal. Pavol Šafranko.