Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

03. 11. 2014 o 18:01

Gólman im prekazil hlad po víťazstve

autor: Pito
1284x čítanéVoľakedy bolo tradíciou hotovať sa na derby slávnych klubov a zvučných hráčov medzi Prešovom a Košicami. Časy sa ale menia a teraz sa v Šariši sústreďujú na duely „iba“ s rezervou „vraňarov“. Zaujímavé je, že napriek odlišnému postaveniu v tabuľke zelenobieli v tomto ročníku nad béčkom MFK nevyhrali. Oba zápasy sa skončili zhodným výsledkom 1:1, hoci každý musel uznať, že naposledy herná i strelecká prevaha bola na strane domácich.

  Tí na rozdiel od predošlého vzájomného stretnutia dohrali v kompletnom zložení a nedostali ani vyrovnávajúci gól v nadstavenom čase. Naopak, museli najprv naháňať jednogólovú stratu, čo sa im však ešte včas podarilo. Mali dokonca aj na to, aby vyhrali, ale to by si museli poradiť s najväčšou prekážkou – brankárom rezervy  Ružinským. „Naozaj nás podržal, mal svoj deň a jemu vďačíme za to, že sme neprehrali,“ vystrúhal pochvalu na adresu tohto gólmana tréner hostí Marek Fabuľa. Preňho to bolo tak trochu prestížne súperenie vzhľadom na to, že pred odchodom z Tatrana pôsobil ako asistent trénera v áčku a okrem toho priviedol k majstrovskému titulu dorastencov Prešova. Objektívne však pripomenul, že hostitelia boli lepší, futbalovejší a jeho mladí hráči sa hlavne v strede poľa nepresadili. „Vystužili sme skúsenejšími jednotlivcami hlavne zadné rady, lebo sme predpokladali, že pokiaľ bude stáť na pevných nohách naša defenzíva, tak potom budeme mať nádej na nejaký bod. Škoda, že sme už nemali žiadne ďalšie možnosti na brejky.“  Nuž, Košičania sa ujali vedenia po štandardke – rohovom kope - a takmer z navlas rovnakej situácie po zmene strán Tatran vyrovnal. Takže dve menšie zaváhania na jednej i druhej strane spôsobili, že sa body delili. Celkove ale lepší dojem zanechal favorizovaný Prešov. Ten síce ukončil sériu zápasov s výhrami, ale naďalej si drží dobrú šnúru, počas ktorej nenašiel premožiteľa. Po troch bodoch v Michalovciach v predošlom kole však toto zaváhanie iste mrzelo.  Lenže nemožno zabúdať aj na to, že napriek tomu, že MFK B nevyhral od 8. kola, predsa vie prekvapiť. Presvedčili sa o tom v uplynulých dvoch kolách najprv Liptáci a teraz i Prešovčania. „Vo futbale sú podstatné góly a keďže súper i my sme boli v tomto zarovno, zrodila sa remíza,“ vystihol podstatu diania M. Fabuľa. Keby Poliaček, Katona, Ivanko-Macej či Šafranko neboli zlyhali vo finálnej fáze pred gólmanom hostí, mohla to byť hladká výhra, ale na keby sa nehrá. „Škoda, že sme nezúročili formu, ktorá nás sprevádza. Naša kvalita bola síce očividná, ale to nič nemení na veci, že sme nebodovali naplno. Určite sa hrá mužstvu lepšie, pokiaľ vedie, než keď prehráva alebo je stav vyrovnaný. Nuž, predtým nám vychytal víťazstvo v Michalovciach Adam Jakubech, teraz sa situácia zvrtla v náš neprospech a museli sme len sledovať parádne zákroky brankára Košíc. Prirodzene, aj vedúci gól  súpera otriasol naším sebavedomím, lebo sme sa potom  nejaký čas hľadali na ihrisku, ale dokázali sme sa vrátiť k našej pôvodnej hre a vyrovnať. Kto bol na zápase, tak musel uznať, že sme boli naštartovaní za plným ziskom, no predsa napriek snahe sme to nedokázali. Nie je však dôvod chlapcov za niečo kritizovať. Hrali oduševnene a dokonca som dlho musel rozmýšľať, koho vôbec vystriedam,“ zhodnotil súboj kormidelník Tatrana Stanislav Varga.