Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 11. 2014 o 14:00

Medzilaborská „darčeková“ stopka lídrovi

autor: Marián Škuba
1492x čítanéPušovce stratili svoje prvé body v sezóne na ihrisku pod Kamjanou.

Celých štrnásť kôl, takmer celú jesennú časť sezóny, prešli futbalisti Pušoviec bez straty kvetinky, všetky zápasy vyhrali. Až v poslednom jesene (o týždeň je v pláne jarná predohrávka) našli súpera, ktorý im čistý štít „pošpinil“. Medzilaborce doma porazili lídra najtesnejším rozdielom.

Atmosféra na medzilaborskom štadióne bola oslavná už pred stretnutím. Stopér Spartakovcov - Gabriel Lukačik - slávil štyridsiatku, jeden z členov usporiadateľskej služby - Emil Korpáš - šesťdesiatku. Z rúk primátora mesta Ivana Soleja a prezidenta MŠK Spartak Medzilaborce Jána Kaprála prevzali pred úvodným hvizdom vecné dary. A to isto netušili, že darček dajú oslávencom aj futbalisti, pričom Gabriel Lukačik sa o to pričinil priamo na trávniku.

Po prvýkrát v sezóne vyšli futbalisti z Pušoviec v stretnutí gólovo naprázdno, po prvýkrát prehrali... „Bolo jasné, že kvalita je na strane súpera, nie náhodou je lídrom. My sme sa zamerali na pevnú defenzívu, brejky, do prestávky sa v dvoch tutovkách ocitol Benec, no neuspel. Hostia hrali kombinačne, boli silní na lopte, dvakrát nastrelili brvno. V 48. minúte však ich brankár neudržal strelu Hrehovčíka a Benec do tretice uspel. Tento gól nám napokon zabezpečil tri body,“ konštatoval Víťazoslav Lukačik. Pochvala za výkon bola adresovaná všetkým, ktorí sa o víťazstvo na trávniku pričinili, brankára nevynímajúc. „René Vodilka je mladý perspektívny brankár, náš odchovanec. Dostal šancu, chytil sa jej, aj v stretnutí proti lídrovi bol oporou. Má moju dôveru,“ dodal tréner MŠK Spartak Medzilaborce.