Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 11. 2014 o 19:03

Pred štartom obavy, vo finiši jesene dobrý pocit

autor: Pito
1422x čítanéProti Zemplínčanom sa im darilo. Treťoligoví futbalisti Stropkova v ostatných dvoch kolách proti súperom z tohto kúta východného Slovenska nielenže nazbierali plný počet bodov, ale zároveň nastrieľali súperom deväť gólov. Najprv si ich hlad po úspechoch odniesli hráči michalovského béčka, ktorý inkasovali poltucet a naposledy zase kolektív Veľkých Revíšť, ktorý vo svojom prostredí nestačil na hráčov MŠK Tesla a podľahol im rozdielom triedy.

Možno si títo rivali odskákali aj menšiu „zlosť“ po tesnej porážke Stropkovčanov v Bardejovskej Novej Vsi  v 13. kole.  Takže trinástka bola pre favorita vtedy nešťastná. Aj tak sa ale tím vedený Jozefom Lehockým drží nad očakávanie a získava  body i za svoj umelecký herný  prejav. Od polovice jesenného programu je zjavné, že tím MŠK Tesla inkasuje málo gólov. „Možno to bolo tým, že po prehre v Humennom sme si kriticky povedali, v čom robíme v defenzíve chyby. Preto si dávame pozor na lacné góly a vieme sa lepšie vyvarovať zbytočných zaváhaní. Chlapci si vstúpili do svedomia,“ rozhovoril sa  Jozef Lehocký. Ten stále napriek  výbornému postaveniu brzdí nejaký prehnaný optimizmus. Možno aj preto, že má v živej pamäti problémy, ktoré vyprevádzali mužstvo do nového ročníka. „Dávali sme sa dokopy na poslednú chvíľu a letnú prípravu sme vlastne skoro ani nemali. Lenže zverenci  sa zomkli a tvrdou tréningovou prácou doháňajú resty.“ V priebehu sezóny sa zo súpisky vytratili dvaja z kľúčových hráčov Bilas a Jurč, lenže aj tieto straty mužstvo dokázalo vykryť. „Šanca sa tak naskytla ďalším hráčom a je na nich, ako pristúpia k povinnostiam.“ Pravdaže, Stropkov bol vždy známy jednak výchovou talentov a a tiež preferovaním technického, kombinačného futbalu, ktorý prinášal radosť hráčom aj divákom. „Každý zápas nás preveruje po každej stránke. Niekedy chlapci dostanú naozaj  zabrať kondične, mentálne a sú preverovaní aj charakterovo. Veď niektoré súboje sme rozhodli vo svoj prospech až v záverečných pasážach, čo je prejavom dobrej kondičnej pripravenosti, ako aj neutíchajúceho elánu a hladu po víťazstvách. Spočiatku sme niekedy za rivalmi zaostávali vo fyzičke, ale teraz je to už  celkom iné,“ prezradil J. Lehocký a na margo vyhliadok na boj o postup zachoval zdržanlivý postoj: „Ideme od zápasu k zápasu a nemyslíme ďaleko dopredu. Pre nás je zaujímavé to, čo príde najbližšie. Vieme, ako to bolo pred štartom ročníka a keby mi niekto vtedy tvrdil, že budeme na sklonku tohtoročného programu v tabuľke druhí, tak by som ho vysmial. Nuž, uvidíme, čo bude ďalej, súťaž je predsa ešte veľmi dlhá, náročná. Navyše, tímy sú vyrovnané a v pelotóne je to poriadne nahustené. V ďalšom priebehu sa môžu  prihodiť ešte priaznivé veci, ale i také, ktoré si nikto neželá,“ pripomenul kormidelník Stropkova.