Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

05. 11. 2014 o 21:41

Opátčania sa strelecky trápia

autor: Jaroslav Glovičko
1750x čítanéV závere jesennej časti preverili celok Vyšného Opátskeho celky z hornej polovice tabuľky, či už Humenné, Prešov jun. ako aj Vranov, ktorý vlani hrával v republikovej súťaži. S týmto celkom sa zverenci trénera Marcela Alexandra stretnú 15. novembra v dohrávanom stretnutí 14. kola.

V ostatnom kole hostili rezervu prešovského Tatrana a chceli v ňom odčiniť prehru s Humenným 1:2. Do stretnutia vstúpili aktívne, mali niekoľko šancí, ale Seman, ani Bandžuch sa nepresadili. Udrelo na druhej strane, keď Eliaš krížnou strelou aj s pomocou žrde otvoril skóre duelu. To sa menilo v samom závere prvého dejstva, keď opäť Eliáš dal gól do šatne. Ako sa neskôr ukázalo bolo to rozhodujúce pre ďalší vývoj zápasu. Hostitelia herne nezaostávali za súperom, mali optickú aj hernú prevahu, avšak v koncovke im chýbal potrebný kus šťastia. Mladý brankár Tomáš Harničár zatiahol roletu. V nedeľňajšom stretnutí proti prešovskej juniorke si vypracovali dostatok šancí, ale zostalo iba pri nich. Podobne ako s Humenným,  aj teraz dostali zverenci trénera Marcela Alexandra lekciu z efektivity. Súper z minima šancí vyťažil maximum, strelil dva góly a rozhodol o zisku troch bodov. „Do sezóny sme vstupovali s tým, že sa chceme pohybovať v strede tabuľky, prípadne jej hornej časti. Pohľad do tabuľky to nepotvrdzuje. Nemyslím si, že sme niečo zanedbali, ale skôr sa od nás odklonilo futbalové šťastie. Nechcem, aby to vyznelo ako výhovorka, ale v oboch domácich dueloch sme mali množstvo šancí a dali iba jeden gól. Aj keď herne sa nám darí, v koncovke sa trápime. Svedči o tom aj zahodený pokutový kop. Vonku sme sa zahrávali s pani Šťastenou, doma nám to ako tak vychádzalo, no teraz sa nám to kruto vypomstilo,“ hovorí po druhej domácej prehre kapitán Pavol Turczyk. Snahu jeho spoluhráčom v spomínaných zápasoch nemožno uprieť, ale tá proti umne hrajúcim súperom nestačila na lepši výsledok. „Predchádzajúcu prehru sme chceli odčiniť a do zápasu sme vstúpili s úmyslom čím skôr streliť gól. Ten mal upokojiť menšie napätie a tlak z toho, aby sme nestratili doma ďalšie body do tabuľky pravdy. Žiaľ, súper nás potrestal, keď prišiel trikrát pred našu  bránku a dal dva góly. Rovnako tomu bolo aj v zápase s Humenným. Musíme zlepšiť defenzívnu činnosť celého mužstva, aby sa to v najbližších dvoch zápasoch neopakovalo. Osobne som od prešovskej rezervy očakával viac, že budú jej hráči aktívnejší a nedajú nám loptu, avšak opak bola pravda. Iste sa pod to podpísalo aj ich dvojgólové vedenie v druhom polčase. Škoda, že z tlaku a viacerých šancí sme nedokázali streliť gól. Brankár bol veľkou prekážkou a mal aj niekoľko reflexívnych zákrokov, po ktorých vzrástlo jeho sebavedomie. Na prehry musíme čím skôr zabudnúť a pripraviť sa na domáci duel so Stropkovom,“ konštatoval P. Turczyk.

Na rozdiel od V. Opátskeho prešovská juniorka dala veľmi rýchlo zabudnúť na domácu prehru s Veľkými Revištiami a získala stratené späť. Štvrtým víťazstvom vonku sa juniorka opäť posunula do čele treťoligovej tabuľky. „V každom stretnutí sa snažíme vyhrať ako aj ostatné celky tejto súťaže. Dva zápasy sme nevyhrali, lebo v Michalovciach sme iba remizovali a doma prehrali. Aj preto sme chceli v tomto stretnutí nadviazať na predchádzajúcu úspešnú šnúru. Duel na Opátskom bol kvalitný a náročný pre našich mladých chlapcov. Musím pred nimi sňať klobúk, pretože v daných podmienkach a ťažkých stretnutiach ako bolo toto ide ich výkonnosť hore. Domáci nás prekvapili, v úvode hrali veľmi slušne, napádali, boli agresívni a mali sme s tým problém vyrovnať sa. Na rozdiel od domácich sme dokázali streliť góly a samozrejme rozhodol  aj výkon nášho brankára,“ hovorí tréner druholigovej rezervy  Tatrana Ján Karaffa. Jeho zverenci boli pohyblivejší a domácim nedali veľa priestoru sa pokojnú rozohrávku. Napriek tomu si domáci vypracovali viacero šancí, avšak mladý brankár Tomáš Harničár zatiahol roletu. Svojimi zákrokmi privádzal hostiteľov do zúfalstva. „Máme mladé mužstvo a agresivita i behavosť sú naše domény. Snáď nám niekedy chýba skúsenosť i kvalita v určitých fázach či zakončení. Aj tentoraz bolo vidieť na hráčov veľké chcenie presadiť sa. Som rád, že po dlhšom čase nastúpil v základe Eliáš a urobil presne to, čo sme od neho očakávali. V áčku dostáva menej príležitosti a verím, že podobne ako Šafranko aj on si vykope miesto v prvom mužstve.“ Hostitelia vyhrali v jesennej časti už štvrtý duel a pod ostatné tri body sa výraznou mierou zaslúžil brankár Tomáš Harničár. Dokázal zneškodniť penaltu Semana, ako aj gólové strely ďalších hráčov či už Maďarika, Majného, Bandžucha, Semana. „Tomáš  podal vynikajúci výkon, vyriešil mnohé herné situácie, aj pokutový kop. Jeho výkon rástol a a som na jeho hrdý. Je to ešte dorastenec a občas naskakuje v našom mužstve. Nesklamal a snáď solídnu formu si udrží čo najdlhšie. Vonku sa nám hrá trocha jednoduchšie, sme pohyblivejší, vládzeme viac a častejšie sa dostaneme do brejkových situácii. V domácom prostredí súperi zväčšia bránia a prehusťujú priestor pred šestnástkou, vtedy nám chýbajú väčšie skúsenosti v zakončení či zdolaní súperovej obrany. Aj preto sa nám hrá vonku lepšie,“ uzavrel svoje hodnotenie tréner Ján Karaffa.