Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

09. 11. 2014 o 13:29

Navrátilec si postupne vyslúžil dôveru

autor: Pito
1356x čítanéSedem zápasov bez prehry. Taká je aktuálna bilancia druholigových futbalistov Tatrana Prešov. Vizitku si nenechali pokaziť ani v ostatnom meraní síl na ihrisku v Liptovskom Mikuláši, kde vyhrali 2:1. Keďže oba celky patria medzi ašpirantov na účasť v barážovej šestke, body zelenobielych z tohto vystúpenia majú pre nich dvojnásobnú cenu.

 Je zaujímavé, že tím vedený trénerom Stanislavom Vargom obmieňa svoje taktické zámery. Ukazuje sa že mu viac vyhovuje, keď nie je vystavený povinnosti byť tvorcom hry. „Niekedy  úspech prinesie skôr to, keď sme obozretnejší a opatrnejší pri hre dopredu a zameriame sa hlavne na pozorné bránenie,“ zamyslel sa Martin Dupkala, pričom  narážal aj na meranie síl v Michalovciach, kde podobne ako naposledy sa Šarišania  spoľahli na kontry a tento zámer im vyšiel.  Celkove duel v Liptove nepriniesol veľa ľúbivých akcií, dominovala skôr obozretnosť než otvorená hra, ale hostia zužitkovali možnosti, ktoré sa im naskytli. Na druhej strane nepustili domácich do nejakého tlaku a ustrážili si nebezpečnejšie situácie. Takže mladý gólman Jakubech nemal až tak veľa práce. „Pomohlo nám, že sme sa ujali vedenia v prvom polčase a hoci domáci po zmene strán vyrovnali, predsa sme si verili a dokázali sme pred koncom ešte raz získať náskok. Ten sa ukázal ako rozhodujúci.“ Inak, Tatran neustále alternuje niektoré posty a celkovú kostru mužstva v priebehu jesene. Aj Martin Dupkala sa postupne ukázal v áčku, pričom jeseň odštartoval ako hráč juniorky. Dokonca sa pred časom ani nevedelo, či vôbec v klube zostane. „Musel som zabojovať o dôveru u trénerov a som rád, že som sa vedel presadiť. Vlastne celé mužstvo maká, aby sa uplatnilo a hoci niekedy prídu aj také zápasy ako proti košickému béčku doma, keď sme nevyhrali napriek jasnej prevahe  a množstvu šancí, tak ideme ďalej, nepodliehame beznádeji.“ Tento 29-ročný hráč je tak trochu unikátom, lebo onedlho z neho bude lekár a možno raz sa bude pohybovať v blízkosti futbalistov, lebo naznačil, že sa chce venovať špecializácii telovýchovného lekára. Jeho príbeh je zaujímavý aj v tom, že v Tatrane sa ukázal po šiestich rokoch. Odišiel vtedy, keď bol pri kormidle tréner Roman Pivarník, pôsobil v Moldave, Bardejove, a počas štúdia v HFK Olomouc. „Pravdaže, ťahalo ma to domov a rád by som Tatranu pomohol zase k návratu medzi elitu. Najprv som ale musel zaujať a vybojovať si miesto v prvom tíme. Som vďačný za každú možnosť a chcem sa odvďačiť za dôveru výkonmi i gólmi. Aj preto, že niektoré veci mi predtým v súvislosti s Tatranom nevyšli. Pritom som v tomto klube vyrastal a tak mám k zelenobielym farbám vrúcny vzťah.“ Nuž, Tatran sa naháňa najprv za miestom v baráži a práve body z Liptova sú z toho podhľadu veľmi cenné. „Určite nás to nakopne pred ďalšími súbojmi. Dobrá séria si žiada pokračovanie a rozhodne je teraz iná situácia v tíme, než pred časom. Napríklad vtedy, keď sme doma s Liptovským Mikulášom prehrali rozdielom triedy,“ dodal Martin Dupkala.