Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

16. 11. 2014 o 17:29

V derby sa sedemzápasová šnúra roztrhla

autor: Pito
1383x čítanéTak ako Tatran Prešov ukončil skvelú sériu Michalovčanov na ich ihrisku, podobný osud stihol zelenobielych v uplynulom šarišskom derby v rámci predposledného jesenného kola II. futbalovej ligy. Zverenci trénera Stanislava Vargu nenatiahli úctyhodnú sériu zápasov bez prehry, ktorá sa skončila pri čísle sedem. V poradí ôsme vystúpenie v Bardejove už tento kolektív nezvládol, hoci prehral len najtesnejším rozdielom.

 Veľa nechýbalo, aby hostia neodišli naprázdno, avšak  v tejto sezóne to Bardejovčania proti Prešovčanom vedia. V prvom vzájomnom zápase na štadióne Tatrana sa zrodila remíza. V odvete k nej tiež veľa síce nechýbalo, ale napokon mali viac šťastia domáci.“Nazdávam sa, že to bol duel hoden  deľby bodov,“ domnieval sa útočník Tatrana  Pavol Šafranko a dodal: „Pravdaže sme chceli našú šnúru potiahnuť ďalej a tomu sme podriadili aj taktiku. Tá vychádzala z toho, že treba eliminovať prednosti súpera, vykrývať stred poľa a dobre brániť. Tak sme obstáli v Michalovciach i Liptove. Z kvalitne organizovanej defenzívy sme sa mali pokúšať kontrami zaskočiť hostiteľov a pripraviť im nejaký úder. Veľa k tomu nechýbalo, ale, žiaľ, nie všetky zámery, čo sme si povedali, nám vyšli.“ Bardejov strelil jediný gól po štandardnej situácii a to bol kľúčový moment zápasu. „Tréner nás  upozorňoval na to, že domáci vedia štandardky kvalitne zahrávať a sú v nich silní. Stalo sa, inkasovali sme rozhodujúci gól, ale ešte stále nebolo o víťazovi rozhodnuté. Keby sa k nám priklonilo o čosi viac šťastia, nemuseli sme sa domov vracať naprázdno.“ Nuž, záver podrazil hosťom nohy, kým domáci sa mohli radovať. Zaujímavosťou bolo, že oba celky nepremenili po penalte. Najprv to nedokázali hostitelia a potom pár minút pred koncom chytil jedenástku Dupkalovi aj brankár Molčan. „Tak ako si Adam Jakubech poradil so strelou Palšu, rovnako sa nepresadil ani Martin Dupkala v rovnakej pozícii. Mrzelo nás to, že sme nevyužili takúto obrovskú možnosť na stanovenie výsledku, ale stáva sa aj to. Podľa mňa v úvode zápasu aj v jeho závere sme hrali veľmi dobre a hrozili sme, no v koncovke nám to tentoraz nevyšlo podľa želania,“ uviedol Pavol Šafranko, ktorý prišiel na ihrisko z pozície striedajúceho hráča v úmysle zvýšiť tlak na bardejovskú bránu. V tomto dueli mu tiež nebolo súdené v koncovke sa presadiť. Určite túžil streliť gól, ktorý by bol preňho rozhodne najväčším darčekom k 20. narodeninám, ktoré oslávil na druhý deň po tomto meraní síl. Viac by ho však potešil minimálne bod z horúcej pôdy. „Keďže Bardejov tiež pomýšľa na barážovú šestku, škoda tejto straty bodov, ale treba zdvihnúť hlavu a  šliapať ďalej. Máme pred sebou ešte rozlúčku s týmto rokom doma proti Rimavskej Sobote a tú treba stopercentne zvládnuť. Myslím si, že sme ukázali v predošlom období dobré výkony, makáme a všetci sa veľmi chceme dostať čo najvyššie. Nie vždy sa však futbal spravodlivo odmení toho, kto chce a veľmi sa snaží. No nič nie je stratené, treba pokračovať v nastúpenom trende aj naďalej,“ dodal Pavol Šafranko.