Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

18. 11. 2014 o 20:37

Nezvládli záver futbalovej jesene

autor: František Bukovina
1906x čítanéFutbalisti zo Spišskej Belej prezimujú v tabuľke V. ligy podtatranskej na 5. mieste s 23 bodmi a celkovým skóre 31:18.

Belančania začali sezónu 2014/2015 bez troch skúsených hráčov Martina Maťaša, Petra Marhefku a Juraja Andráša, ktorí z rôznych dôvodov ukončili  činnosť v MŠK. Do mužstva boli postupne zapracovaní hráči z dorastu (Barnáš, Čup, Slodičák). V úvodných zápasoch ich výkony kolísali. Striedali slabšie s naozaj dobrými. Niekedy dokázali zabojovať a pobiť sa o výsledok, no niekedy to doslova vypustili. Od 8. kola potiahli päťzápasovú sériu bez prehry. Po 10. kole sa dokonca stali lídrom súťaže. Ale záver jesene nezvládli. V troch posledných zápasoch jesene získali iba jediný bod. Doma s rozbehnutou Mária Hutou remizovali, keď hostia kurióznym gólom v 87. minúte vyrovnali stav zápasu  na konečných 2:2. V predposlednom kole v Spišskom Bystrom vo vyrovnanom zápase napokon prehrali 0:1. Domácim hráčom sa podarilo v nadstavenom čase, v posledných sekundách zápasu strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Posledný zápas jesene odohral MŠK v Kežmarku. Toto derbyBelančanom vôbec nevyšlo. Hrali bez iskry, ospalo a bez potrebného nasadenia. Aj keď dvakrát vyhrávali, napokon prehrali 2:3 s posledným mužstvom tabuľky. MŠK má pomerne mladý a úzky káder. Akákoľvek absencia poznačí jeho výkon. V mužstve chýbajú skúsení hráči, ktorí by dokázali v rozhodujúcich momentoch  spoluhráčov vyhecovať a dodať im potrebné sebavedomie. V streleckej  produktivite s 31 gólmi je MŠK na 5. priečke. Heutschy nastrieľal 11 gólov, no do streleckej listiny sa zapísal len v šiestich zápasoch.  Dunkovi sa nedarí nadviazať na dobré výkony z jari. Mužstvo nemá vyloženého strelca, ktorý by vedel  rozhodovať zápasy. Čo sa týka defenzívy je na tom MŠK ešte o čosi lepšie. S 18 gólmi mu patrí 4. miesto. Veľkú zásluhu na tom má aj brankár Duleba, ktorý patrí v mužstve k oporám. Futbalisti zo Spišskej Belej prezimujú v tabuľke V. ligy PT s 23 bodmi na piatom mieste s dvoma plusovými bodmi a celkovým skóre 31:18. V  siedmich zápasoch svojho súpera porazili (doma Kežmarok 2:0, Kravany 2:1, Nálepkovo 5:0, Helcmanovce 3:1, Poprad 1:0 a vonku Toporec 5:1, Tepličku 4:0). Dva zápasy skončili remízou ( v Levoči 2:2 a doma s Mária Hutou tiež  2:2 ). Prehrali doma so Smižanmi 0:2, v Prakovciach 0:1, v Hrabušiciach 3:4, v Spišskom Bystrom 0:1 a  v Kežmarku 2:3).