Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

24. 11. 2014 o 19:26

Prispali a potom tvrdo narazili

autor: Pito
1328x čítanéTeraz už nemá význam vŕtať sa v detailoch. Osud tak chcel , že v závere jesennej časti štvrtoligovej súťaže v skupine Sever Ľubotičania v ostatných dvoch kolách vyhrali, kým Fintice zostali na štíte súperov. Preto sa celok OŠK dostal na posledný stupienok a nič na tom nezmení ani to, že mal ťažšie vyžrebovanie vo finiši prvej časti tohto ročníka.

Prekvapila však informácia z tábora tímu, čo okupuje nevďačný flek pelotónu. „Vôbec sme sa netešili na záver jesene a nemysleli sme úpenlivo na to, kedy bude koniec. Práve naopak, boli by sme radšej, keby sa ešte hralo, aby sme dokázali, že máme formu a výkonnosť na to, aby sme zase aj niečo vyhrali,“ vyslovil zaujímavú myšlienku tréner Fintíc Peter Lupták. Aby to aj objasnil, hneď začal vysvetľovať: „Podľa nášho názoru práve v záverečných vystúpeniach sme ukázali, že máme predpoklady na to, aby sme figurovali na celkom  inej pozícii než teraz. Náš potenciál je oveľa vyšší a to, že sme tam, kde sme, možno pripísať nepriaznivej zhode okolností. Veď aj vo Svite v poslednom kole sme poriadne domácich potrápili. Možno si mysleli, že nás zdolajú raz-dva, ale nemali to ani zďaleka také jednoduché. Podtatranci majú síce skúsený káder, ale v tomto stretnutí si nevypracovali žiadnu prevahu a okrem gólov nemali ani iné šance. Naopak, my sme za nerozhodného stavu zahodili stopercentnú možnosť a z následného protiútoku prišiel rozhodujúci úder súpera.“ Kouč sa domnieva, že práve v čase, keď niektoré celky možno už naozaj mysleli skôr na zimnú prestávku, jeho zverenci a spoluhráči sa dostávali do pohody, formy a prejavili oveľa stabilnejšiu formu než v úvode ročníka. “Škoda, že nás stále zrádzala večná slabina – zahadzovanie šancí. Spálili sme nesmierne veľa tutoviek, aj takých možností, ktoré sa vari ani zahodiť nedajú. Preto sme nedávali góly, nezískavali body.“ Finticiam chýbal hlavne taký typ hráča, ktorý by vedel ťahať gaštany z ohňa a dával góly vtedy, keď mužstvu priháralo a tieklo mu do topánok. Možno aj nechtiac závideli súperom, ktorí neraz skórovali z ničoho, doslova zo šatne, kým oni sa neustále vo finálnej fáze trápili a doplácali na to. Avšak z postavenia nerobia v OŠK vedu. Vedia, že spodok tabuľky je nahustený a stačilo získať o jedno víťazstvo viac a situácia by bola iná. „Pokiaľ budeme rátať naše zbytočné straty, tak sa nevyhneme ani zápasu v Radvani nad Laborcom, kde som narátal za dvadsať minút našich šesť vyložených možností. Nevyužili sme ich, naopak, prišiel prvý gól domácich, potom druhý a už sa to s nami viezlo.“ P. Lupták pripomenul, že úvod jesene bol z ich strany naozaj prispatý a možno si hráči mysleli, že pečené holuby budú padať neba bez nejakého úsilia. Neskôr sa presvedčili, že to tak nebude a pridali. Lenže už pohoda bola aj preč a keď ju bolo treba zase získať na svoju stranu, priveľké úsilie sa premietlo do nervóznej koncovky. „Tvrdo sme narazili a presvedčili sa, že bez neustálej poctivej práce nič nedosiahneme. Ukázalo sa, že súperi sú niekde inde. Preto musíme makať cez zimu, však máme k dispozícii umelý trávnik aj s umelým osvetlením a tak sa ukáže na jar, ako na tom sme. Lebo už žiadne výhovorky nebudú namieste. Verím, že obrat príde a všetko sa na dobré obráti,“ dodal tréner Peter Lupták.