Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

25. 11. 2014 o 17:30

Umierania na krásu už stačilo

autor: Pito
1286x čítanéSpočiatku sa zdalo, že výmena nezabrala, no potom sa predsa karta obrátila. Keď pár kôl pred koncom nastala zmena na trénerskom poste v tíme TJ Sokol Ľubotice a namiesto Pavla Vytykača sa kormidla ujal Marek Procházka, dôvodom bolo, aby sa zlepšilo nelichotivé postavenie tímu v štvrtoligovej súťaži v skupine Sever.

 Prvé tri zápasy sa však skončili neúspechom a ani nový kouč neodvrátil prehry. Pravda, jeho zverenci nastúpili vtedy proti dvom najlepším tímom súťaže – v Pušovciach a doma proti Dlhému Klčovu.  V 15. kole však prišla konečne výhra. „Boli sme radi, že po dlhom čase – mužstvo predtým naposledy získalo tri body doma proti Medzilaborciam -  vyhralo a pokorilo Raslavice. Naše odhodlanie zlepšiť sa vyvrcholilo v záverečnom jesennom kole v derby proti Kendiciam, hoci to bol dramatický zápas, v ktorom sme museli bojovať o úspech až do konca,“ uviedol M. Procházka. Určite aj jemu aspoň trošku odľahlo, keď sa mužstvo vymanilo z objatia poslednej priečky a poskočilo na 14. stupienok. „Nič nie je také zlé, ako sa zdá, všetko je tak, ako má byť,“ odpovedal lodivod na podnet, či sa mužstvo dostalo predtým do úplného výkonnostného útlmu. Podľa neho ani prehry, ktoré prišli po jeho nástupe do funkcie, nevrhli na zverencov čierny tieň. „Neboli sme ani raz vyslovene slabším mužstvom. Potrebujeme však zmeniť niektoré veci za pochodu a to chce čas. To sme si uvedomovali už vtedy, keď som prišiel k mužstvu. Je tu mladý kolektív, mám viacerých hráčov s ročníkom narodenia 1995 a s takým nízkym vekovým priemerom sa nemôže nikto iný v súťaži pochváliť.“ V klube nikto nelámal palicu nad hráčmi ani vtedy, keď im to nešlo. Odhodlanie narástlo po trénerskej rošáde. Všetci sa dušovali, že sa to raz musí zlomiť a hráči boli odhodlaní zabojovať na doraz a presadiť sa kondičkou. „Nazdávam sa, že chlapci si uvedomili, že vedia i vyhrávať, len musia si mentálne  ešte viac si veriť. Hlavné však bude, aby sme na jar strieľali viac gólov a nepredbiehali sa v tom, kto zahodí väčšiu tutovku. Umierania na krásu naozaj stačilo, treba hrať tak, aby sme mali dobrý pocit z futbalu a zároveň získavali body. Potom sa iste rozbehneme,“ pripomenul M. Procházka. Lodivod Ľubotíc prezradil, že zverenci sa musia zbaviť aj prehnanej túžby, lebo čím viac chcú, tým viac niekedy kazili. Lenže ofenzívne resty sa nedali prehliadnuť. „Niekedy sme zápasili aj s jednoduchými vecami, s ktorými by sa mali chlapci raz-dva popasovať. Verím však, že aj zmena herného systému sa na jar premietne do inej úspešnosti. Vhodné typy hráčov na to máme, len ich musíme ešte viac nabudiť,“ pripomenul kormidelník a vyjadril aj vieru, že v druhej často ročníka sa zápasy v neprospech jeho tímu nebudú lámať tým, že mužstvo zahodí stopercentné možnosti.