Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

02. 12. 2014 o 12:02

Seman s Revúckym absolvovali jeseň v MFK Košice

autor: Karol Csobadi
1845x čítanéOdchovanci rožňavského mládežníckeho futbalu Tomáš Revúcky (roč. 1999) a Miroslav Seman (roč. 1999) odišli v lete do klubu MFK Košice, kde pokračujú v UTM a štartujú v Dôvera I. lige mladšieho dorastu - U16. Obaja odchovanci SP MFK Rožňava majú za sebou premiérovú jeseň v drese MFK Košice. Po skončení súťaže pokračovali v tréningovom procese a voľno sa im črtá až od 19. decembra. So svojimi prvými dojmami a skúsenosťami v republikovej súťaži sa s nami podelili.

„V jesennej časti som neodohral veľa zápasov z dôvodu zranenia. V zápasoch, v ktorých som nastúpil, som odohral celých deväťdesiat minút až na duel proti Prešovu a Žiline. Tie som pre zdravotné problémy dohrať nemohol. Mal som problémy s kolenom celý august odkedy som vlastne odišiel z Rožňavy. Hrával som na poste ľavého obrancu. Po skončení jesennej časti trénujeme ďalej. Zatiaľ sa mi tam páči,“ uviedol Miroslav Seman.

 

V letnej príprave sa Tomáš Revúcky, ktorý hrával na poste pravého krajného útočníka prezentoval svojim premiérovým gólom v drese MFK Košice. “V príprave sme hrali proti Prešovu. Prehrali sme 2:4, ale mne sa podarilo skórovať. V súťaži to už bolo horšie, neskóroval som. Boli zranenia a nejaká tá choroba. Od trénera som dostal zatiaľ málo priestoru a preto som sa ťažko presadzoval. Jeseň bola kritická, zvíťazili sme iba dvakrát a to proti Žiline a poslednému Senci,“ konštatoval Tomáš Revúcky.   


 

Pripomeňme si:

Tomáš Revúcky: „Do MFK Košice som sa vlastne dostal zásluhou môjho otca. On stále pozerá stránku VsFZ, kde sú zverejňované výsledky futbalu a tabuľky najlepších strelcov. II. Liga st. žiaci tam nemali tabuľku strelcov a keďže som bol najlepším strelcom, tak im oco napísal, či by ju nezverejnili. Odpísali mu, že budú na tom pracovať. Keď to napokon zverejnili, o niekoľko dní na to nás kontaktovali z MFK Košice, že by mali o mňa záujem. Pozvali ma hrať na priateľský zápas aby si  ma vyskúšali. Tréner bol so mnou spokojný a povedal, že ma berú hneď. Chceli, aby som prestúpil už na základnú školu do Košíc, no musel by som robiť komisionálne skúšky a pre tých pár mesiacov by sa to nevyplatilo. Tak mi potom navrhli SOŠ Ostrovského 1, odbor: športový manažment ,s ktorou majú dobré vzťahy a je blízko tréningových ihrísk, aby som si rozmyslel a dal tam prihlášku. Prijímačky som urobil, zapísaný na školu už som, tak už len začať trénovať za MFK Košice."

 

Miroslav Seman: „ Bol som na talentových skúškach v športovom gymnáziu v Košiciach, kde ma vybrali na strednú školu. Kedže som chcel ďalej pokračovať vo futbale, tak som tam potreboval nejaký tím. Dozvedel som sa, že sa bude konať výberový zápas chlapcov, o ktorých majú záujem. Šiel som tam a o pár dní mi volali, že som splnil predpoklady a budem tak hrávať v klube MFK za dorastencov.“