Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

09. 12. 2014 o 15:13

Srbský kanonier nemá ťažkú hlavu z „osobky“

autor: Pito
1727x čítanéZdá sa, že v jarnej odvete bude ešte tuhý súboj o žezlo kanoniera v IV. lige skupine Sever. Po jesennej časti sú totiž na čele dvaja borci s rovnakým počtom nastrieľaných gólov (16) – D. Andrič z Pušoviec a Hricov zo Zámutova. Hoci obaja predstavujú rozdielne typy zakončovateľov, jedno majú isté - dobre vyvinutý nos na zvládnutie finálnych akcií.

 Prv menovaný to možno mal jednoduchšie z toho pohľadu, že pôsobí v tíme, ktorý vyhral suverénne súťaž a hral uvoľnene,  s prehľadom. Na druhej strane vo svojom okruhu figurovali popri ňom aj ďalší výborní zakončovatelia – M. Seman či Zahradnik a tak sa nedá povedať, že mužstvo hralo iba naňho. Musel si svoju porciu zaslúžiť. Avšak Dragan Andrič nezaprel v sebe vlastnosť dravca, ktorý sa vrhá po šanciach. „Vedel som, že po odchode Lukáša Eliaša, ktorý zamieril do Tatrana Prešov, sa bude odo mňa očakávať, že ho nahradím v koncovke. Som rád, že mi to vyšlo,“ uviedol srbský legionár, ktorý si už vyskúšal aj hosťovanie v druholigovom Bardejove. Avšak táto epizóda nedopadla celkom podľa jeho predstáv. „Niekedy to bolo zamerané viac na defenzívu a tak som si miestami príliš nezahral, keďže ja som vyslovene ofenzívny typ futbalistu.“ Po tejto anabáze sa vrátil do TJ Rozvoj, ale to neznamená, že nepoškuľuje po vyššej súťaži. „To je snom každého hráča, lenže treba počkať na vhodnú ponuku. Pokiaľ by prišla, nebránil by som sa jej, keby bola výhodná pre mňa i môj klub. V Pušovciach som však momentálne maximálne spokojný, majiteľ klubu si zaslúži obdiv za to, čo s týmto klubom urobil a kam s ním smeruje. Vidno, že pokiaľ nechýba odvaha, tak sa dá dokázať veľa aj v nižších súťažiach. Ľudia si zaslúžia vidieť kvalitný a  atraktívny futbal,“ vyjadril sa srbský legionár, ktorý oblieka pušovský dres vedno s bratom-dvojčaťom Slobodanom i ďalšími krajanmi -  Mihajlovičom a Djokičom.  Tento tím je známy , že už aj predtým mal angažovaných borcov zo Srbska a tí sú oporami. „Každý z nás chce dokázať maximum, pomôcť partii i sebe,“ „riekol 25-ročný futbalista z Balkánu. Práve to, že nie je Slovák, je jeho výhodou, lebo ovláda iné finesy než väčšina našich hráčov.„Snažím sa hrať nátlakovo, presingovo, súboje nevynechávam, nevyhýbam sa im, naopak, viem pritvrdiť, keď to treba, som v neustálom nasadení, vyburcovaný na maximum.“ To, že má neustále niekoho pri sebe, aby ho bránil, ho neznervózňuje, naopak, považuje to za výzvu, aby sa presadil.  „Každý z nás má iné úlohy, ja musím streliť gól, protihráč mi zase v tom zabrániť. Ide o to, kto z koho.“ V jesennej fáze sa mu najviac darilo vo Svidníku, kde zaznamenal štyri góly. Najradšej však spomína na vystúpenie vo Finticiach. „Prehrávali sme, ale pár minút pred koncom som vyrovnal po tom, čo brankár  vybehol ďaleko z brány. Videl som, že to bolo asi až príliš, tak som to riskol a lopta zaplachtila až do siete,“ vrátil sa spomienkou k jednému peknému momentu Dragan Andrič, ktorý sa dokázal presadzovať rôznymi spôsobmi. Zaujímavé, že na štandardky a penalty nebol určený. Podľa jeho slov to bola doména skúsenejších hráčov. O to viac vyniká gólová bilancia, ktorú  v uplynulých zápoleniach zaknihoval.