Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

19. 12. 2014 o 16:15

Na jar znovu hodia kocky

autor: Pito
1268x čítanéTatran Prešov mal v jesennej časti dvoch kapitánov. Najprv Krajníka, potom D. Leška. Neskôr menovanému to vyšlo lepšie, lebo práve v období, keď si on zobral pásku na ruku, tak to zelenobielym išlo oveľa výraznejšie a dosiahli sériu siedmich zápasov bez prehry.

Tento ofenzívny hráč bol jedným z pilierov Šarišanov. Na ňom tréner Stanislav Varga staval hru svojho tímu. Nechýbal ani v jednom zápase a to svedčí o jeho kvalite i vyrovnanej výkonnosti. „Tešilo ma, že sa mi vyhýbali zranenia a bol som tak stále poruke,“ rozhovoril sa pomenší hráč Tatrana. Inak, je zaujímavé, že spočiatku sa objavoval na poste krajného obrancu. To preto, že kouč nemal na tento flek priveľký výber a kým sa zostava  utriasla, tak Dávid sa pohyboval vzadu. Aj preto tak strelecky nevynikol ako v minulom ročníku. „Mne je jedno, kde hrám, viem sa stotožniť s každou úlohou. Pokiaľ je to v záujme mužstva, tak sa viem prispôsobiť potrebám.“  Určite však aj jeho potešilo, že po tom, čo sa objavil v úlohe kapitána, tímu sa začalo evidentne dariť.„Nehľadám však súvislosť medzi tým, ako nám to išlo a mojou funkciou. Proste to tak vyšlo,“ odmietol názor, že práve možno on spôsobil obrat k lepšiemu. D. Leško bol spokojný i s tým, že nemusel pomáhať riešiť dajakú kontroverznú situáciu vnútri kolektívu a obrusovať nejaké ostrejšie hrany v trojuholníku hráči – tréneri – funkcionári. „Prirodzene, v období, keď sa nám nedarilo, tak tréneri nás nabádali k tomu, aby sme sa my, skúsenejší, nebáli zobrať na svoje plecia viac zodpovednosti. Postupne sme menili herný štýl a mysleli sme viac na výsledky, bodový zisk než iba krásu herného prejavu. Vyplatilo sa nám to, lebo niektoré zápasy aj s celkami z barážovej šestky sme zvládli v ich prostredí. Trebárs v Michalovciach či Liptovskom Mikuláši. Akurát nás mrzelo, že sme nevydržali v tomto trende až do konca jesene a tesne aj nešťastne sme prehrali v Bardejove.“  Pravda, aj tento hráč mal zápasy, ktoré by najradšej hneď vymazal z pamäti. Na prvom mieste spomenul derby s Michalovcami v prvom vzájomnom zápase na vlastnom štadióne, keď Prešovčania viedli 2:0 a napokon prehrali 2:4. „Naopak, svoju vnútornú silu sme určite predviedli doma proti Lokomotíve Košice, keď sme body doslova vyškriabali spod zeme.“ Celkovo na úroveň súťaže sa D. Leško pozrel očami východniara a priznal, že takmer každý duel je derby, čo je náročnejšie ako bežný zápas. „Každý sa tak chce ešte viac proti nám vytiahnuť. Predtým, keď bola republiková súťaž v podobe jednej skupiny, tak to také okaté nebolo, hoci tým nechcem naznačiť, že sme to mali jednoduchšie.“ A ako vníma kapitán Tatrana vyhliadky v jarnej časti ročníka? „Podľa mňa každý tím sa posilní, skvalitní svoje rady a tak budúcoročná etapa bude ešte zložitejšia než uplynulá. Verím, že sa dostaneme  do baráže  a potom už pôjde o to zvládnuť nadstavbu. Silu súperov zo západnej skupiny nepoznáme. Neradno preceňovať terajšie postavenie a to sa týka všetkých tímov vrátane prvých Michaloviec. Podľa mňa žiadny náskok nie je rozhodujúci a stále bude o čo bojovať. V barážovej nadstavbe sa pôjde vlastne ako keby od začiatku, kocky budú znovu hodené, a tak treba formu vybrúsiť tak, aby kulminovala práve vtedy, keď to bude najpotrebnejšie,“ dodal Dávid Leško.