Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 12. 2014 o 12:00

Po zime už chcú bodovať

autor: Peter Cingel
1945x čítanéPri boome, ktorý prežíva bardejovský ženský futbal, je o tento šport medzi dievčatami obrovský záujem.

Aj Bardejovčania si uvedomujú, že bez kvalitnej mládežníckej základne nie je reálna perspektíva dlhodobého účinkovania v najvyšších súťažiach a že práve výchova vlastných hráčok je tá najprávnejšia cesta. Najmenšie dievčatá vo veku 5 -10 rokov sa pripravujú vo futbalových prípravkách s chlapcami,  je to prirodzené  a je tu niekoľko veľmi talentovaných futbalistiek, ktoré držia krok so svojimi rovesníkmi. Neskôr  je však už vhodnejšie ak  „baby“  pôsobia v dievčenských tímoch.  Aj preto,  aby čo najviac nádejných futbalistiek malo možnosť získať  skúsenosti,  prihlásili „Partizánky“ do prvej žiackej  ligy aj  B-družstvo dievčat. Béčko prirodzene zostáva v tieni úspešných  žien, junioriek i áčka žiačok, ktoré vo svojich súťažiach siahajú na najvyššie pozície. Dievčatám však nemožno uprieť snahu, no zatiaľ nezískali v lige ani bod.

Trénerom béčka je Peter Frický: „Družstvo žiačok B vzniklo ako príležitosť pre dievčatá, ktoré nedostali príležitosť pri žiačkach A. Chceli sme, aby nechodili iba na tréningy, ale aby získavali cenné skúsenosti zo súťažných zápasov. Tak ako áčko, aj my hráme 1. ligu žiačok - skupina východ.  Futbal sa však stále iba učíme hrať."

Realizačný tím okrem trénera tvorí asistentka Lívia Kuľková, vedúcim družstva je Andrej Fecko.

Káder béčka tvoria Ema Borecká, Kristína Harčarufková, Silvia Macejová, Petra Čornaničová, Andrea Fecková, Dominika Bereščáková, Kristína Podubinská, Sára Sviatkovská, Klaudia Orthová, Kristína Gutteková, Sára Jeleňovská, Gabriela Matijková, Lucia Krausová, Marta Guteková, Laura Simová, Viktória Sokolová, Michaela Fojtíková, Františka Malastová.

Peter Frický : „Kristína Harčarufková, Silvia Macejová, Andrea Fecková, Dominika Bereščáková už odohrali pár zápasov v lige žiačok aj v minulej sezóne. Práve posledná spomínaná má v tíme najväčší potenciál a je zároveň a najmladšia (2003). Svojimi výkonmi dokazuje obrovský talent a stále na sebe tvrdo pracuje. Som presvedčený, že Dominika nie je jediná, ktorá má na to aby hrala vyššie. Taktiež nemožno zabudnúť na dievčatá, ktoré poctivo na tréningoch drú a vidno na nich evidentné zlepšenie (Harčarufková, Krausová, Simová či Macejová).“

O uplynulej sezóne i plánoch  počas zimnej prestávky tréner prezradil: „Jesenná časť nám ukázala množstvo nedostatkov, ktoré  počas zimnej prípravy musíme odstrániť. Ide však nielen o prácu s loptou, ale aj o zvýšenie sebavedomia. Už túto nedeľu odohráme prvý prípravný zápas proti U11 Partizána Bardejov. Čakajú nás rôzne turnaje a ďalšie prípravné zápasy. Káder by sa mal rozšíriť o šikovnú  brankárku Danielu Kozubovú, ale bolo by ideálne ak by prišli ešte 2-3 hráčky a zvýšili sme tak konkurenciu v tíme. Trénujeme už v halách. Voľno nebudú mať dievčatá ani cez vianočné sviatky. V dňoch 28. 12.-29. 12. budeme hrať na  turnaji v Trebišove.  Príprava bude veľmi náročná. Vonku začneme trénovať koncom marca a 12. 4. 2014 privítame v prvom jarnom kole na domácom ihrisku ŠK Štich Humenné.  Hlavným cieľom je dôsledne pripraviť dievčatá na jarnú časť, v ktorej už musíme bodovať."