Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

04. 01. 2015 o 18:39

Pod jesennou lupou - TJ Družstevník RADVAŇ n/Lab.

autor: Marián Škuba
1634x čítanéZ „humenského“ tria po jeseni najúspešnejší štvrtoligista.

Vstup do sezóny sa veľmi nevydaril. V ouvertúre sezóny pod Ľubovnianskym hradom síce Radvančania vyhrávali, no napokon odchádzali domov sklamaní. Chuť si nenapravili ani o týždeň, keďže domáca remíza so Spišiakmi bola stratou. Po prvýkrát dal o sebe vedieť útočník Pčola a začal kanoniersku cestu. V derby pod Kamjanou odišli bez gólu výsledkovo na prázdno. Až vo štvrtom kole sa dočkali víťazstva, pričom potešila hra i päťgólový výsledok. Ďalšie tri body doviezli z vonku a nadýchli sa pred zápasom v Pušovciach k odhodlaniu. Andrič ich však štyrmi gólmi dostal späť na zem. Jediná domáca prehra sa udiala so Svitom, rozhodol gól už zo 6. minúty. Derby v Pakostove skončilo remízovo, doma deklasovali Ľubotice. Na horúcej pôde v „klčákoch“ sa ujali vedenia, ale na zisk bodov, či aspoň bodu to vplyv nemalo. Dramatický zápas so šťastným koncom doma so Štrbou načal vydarený záver jesene. Naposledy ťahali za kratší koniec ešte koncom septembra a októbrové a novembrové dianie už mali vo svojej moci. Porazili doma už spomínanú Štrbu 3:2, tesne a po dráme vyhrali v Raslaviciach 2:1 (domáci vyrovnali v 89. min., Pčola strelil víťazný gól v 90. min.), rozstrieľali Kendice 6:0, čo bol najvýraznejší výsledok jesene, vo Svidníku otočili z 0:1 na 2:1 a to sa hneď tak každému nepodarí a zvládli aj dva domáce zápasy na záver, s Finticami rozdielom triedy a v jarnej predohrávne so St. Ľubovňou rozdielom dvoch.

Suma summárum plných osemnásť bodov zo šiestich stretnutí so skóre 22:5... „Svojho času som predpovedal, že práve zápas so Štrbou bude pre nás odrazový. Káder sa skonsolidoval, hráčom sme našli na trávniku miesta, ktoré im sadli, herne i výsledkovo sa to prejavilo,“ konštatoval Michal Svičin. „Aj touto formou by som sa chcel poďakovať, všetkým, od brankára až po náhradníka. Pre našu obec je to veľký úspech – že v takejto súťaži sme, že sa pohybujeme v horných poschodiach,“ poznamenal starosta obce. Radvanskí futbalisti prezimujú na veľmi dobrom štvrtom mieste, z „humenského“ tria štvrtoligistov sú v tabuľke najlepší...

Výsledky - doma: Sp. Podhradie 1:1 (Pčola), Zámutov 5:0 (Paraska 2, Pčola, Svičin, Šalata), Svit 0:1, Ľubotice 4:0 (Kuzma 2, Tomčák, Kudlač), Štrba 3:2 (Pčola, Komjaty, Paraska), Kendice 6:0 (Pčola 3, Komjaty, Lojan, Paraska), Fintice 3:0 (Pčola, Lojan, Komjaty), St. Ľubovňa 6:1 (Pčola 3, Komjaty, Svičin, Pavlina).

* Vonku: St. Ľubovňa 2:4 (Horvat, Paraska), Medzilaborce 0:2, Kračúnovce 2:1 (Šalata, Svičin), Pušovce 1:5 (Pčola), Pakostov 1:1 (Pčola), Dl. Klčovo 1:3 (Lojan), Raslavice 2:1 (Pčola, Svičin), Svidník 2:1 (Kuzma, Komjaty).

Strelci: 13 - Štefan Pčola, 5 - Paraska, Komjaty, 4 - Svičin, 3 - J. Kuzma, Lojan, 2 - Šalata, 1 - Horvat, Tomčák, Kudláč, Pavlina. Kanonier mužstva Štefan Pčola je tretím najlepším strelcom súťaže. V jesennej časti vybehlo na trávnik v radvanských farbách 25 futbalistov, paradoxom je, že až štyria brankári. Štyria majú na konte plných šestnásť stretnutí.

Hráčska štatistika: 16 -  Gabriel Horvat, Michal Paraska, Anton Lojan, Štefan Pčola, 15 - Jaroslav Kuzma, Ján Burda, 14 - Radovan Tomčák, Viktor Gaľ, 13 - Peter Čeremeta, Adrián Šalata, 11 - Marek Svičin, 10 - Radovan Kudláč, 8 - Michal Turok-Heteš, Igor Komjaty, 7 - Maroš Mihaľov (brankár - b), 6 - Peter Vaško (b), 5 - Martin Ferenc, 4 - Tomáš Pavlina, 3 - Marcel Vasilenko (b), Miroslav Karafa, 2 - Tomáš Kuzma, Ľudovít Rabajda, 1 - Lukáš Danko (b), Patrik Mycio, Patrik Šafran. Realizačný tím: Michal Svičin (tréner), Tomáš Kopej (asistent), Michal Kuruc (ved. mužstva), Slavomír Rabajda (lekár), Jozef Špinder (masér), Michal Fedorko (bezpečnostný manažér), Ing. Peter Čeremeta (zástupca klubu).