Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

06. 01. 2015 o 14:38

Aj suverén musel zavše zaťať zuby

autor: Pito
1581x čítanéHoci málokedy vidno v regionálnych súťažiach takú suverenitu, akou sa prezentovali Pušovce v IV. lige Sever v jesennej časti tohto ročníka, predsa ani v klube lídra nebolo všetko bezproblémové. Dôkazom je odstúpenie bývalého trénera Tomáša Susla, ktorý svoje pohnútky nechcel verejne proklamovať. Naznačil však, že nešlo o nejaké vzťahové záležitosti s hráčmi. Takže na jar už bude pri kormidle nový nástupca (zvyšok prvej časti odkočírovali dvaja aktívni hráči Peter Zahradnik a Ján Novák), ktorý bude môcť nadviazať na prácu svojho predchodcu. Že nebola márna ani stratová, to dokazujú výsledky.

 Kolektív TJ Rozvoj utrpel v jesennej fáze iba jednu porážku (v čase, keď už nebol vo svojej funkcii spomínaný kouč). Pušovčania nastrieľali najviac gólov a najmenej inkasovali. Takže vo všetkých štatistických ukazovateľoch prevýšili konkurentov.  „Je to odrazom výbornej partie, ktorá sa v tíme zišla. Hoci niekedy sa vyskytli i slabšie chvíľky, menej  vyvážené pasáže, predsa sme to dokázali ustáť a vedeli sme zdolať rivalov svojou kvalitou a vnútornou silou,“ rozhovoril sa T. Suslo na margo hodnotenia lanskej etapy. Hoci pred začiatkom sezóny odišiel kanonier L. Eliaš i Srb Berič, namiesto tejto dvojice pribudli tiež rovnako úspešní jednotlivci: D. Andrič (jeden z kanonierov súťaže) a ostrieľaný M. Seman  (vedno s Novákom či Zahradnikom bol špílmachrom, dušou tímu). Okrem toho z Tatrana Prešov sa ukázali Tramita a P. Leško, ktorý však neskôr odišiel späť. Takže súcich hráčov bolo poruke viac než dosť. „Museli sme vychádzať z toho, že sme mali k dispozícii veľa schopných jednotlivcov a niektorí dostávali menej priestoru než predtým. Chceli sme obmieňať osemnásť hráčov, daktoré posty boli alternované, aby si všetci zahrali.“ Zaujímavé je, že po zdravotných komplikáciách niektorých hráčov v priebehu prvej časti sa vrátili do celku dvaja bývalí tunajší borci Žarnay a Anderko. Z mladíkov sa zase pokúšal vyslúžiť si dôveru Hasara. „Mali sme kvalitne obsadený každý post, možno by som si vedel predstaviť posilu iba do brány.“ Oproti predošlému ročníku sa hra Pušoviec dostala ešte na vyššiu úroveň pričinením M. Semana. „Bol ozajstným mozgom tímu.“ Keďže sila bola rozdelená do všetkých formácií a od viacerých hráčov hrozilo nebezpečenstvo pre súperovu bránu, protivníci neraz nevedeli, koho skôr ustrážiť. „Predsa dakedy sa prihodilo, že sme vyhrali iba tesne, lebo sme rovnako premárnili množstvo šancí a potom to vyzeralo tak, že sme sa trápili. Na prvý pohľad to tak síce nevyznelo, ale prihodili sa aj zápasy, keď sme museli o body tuho bojovať.“ Hlavne proti Svitu a Finticiam to nebolo futbalovo optimálne a Pušovce ukázali aj vnútornú silu, keď dokázali zvrátiť nepriaznivý výsledok. „Takže nie všetko išlo ako po masle. Ale i tak sme boli zväčša presvedčiví, i keď sa vyskytli situácie, keď predsa len podvedomie zverencov fungovalo a ťažké bolo nabudiť ich na maximum, lebo vedeli, že súper je na tom svojím ziskom bodov a postavením v pelotóne biedne,“  dodal Tomáš Suslo.Určite si líder zvykal na tuhý obranný val, ktorý mu súperi nachystali a iba občas sa našli celky, čo sa pokúsili o otvorený spôsob boja (Dlhé Klčovo, Štrba). Aj po reorganizácii však tím TJ Rozvoj dal jasne najavo, že túži zase po postupe a jeho ambície siahajú oveľa vyššie, než je táto súťaž.