Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

07. 01. 2015 o 13:20

Po rozpakoch v lete prišlo jesenné vydýchnutie

autor: Pito
1483x čítanéNiekedy sú na začiatku sezóny veľké očakávania, ktoré sa nenaplnia, inokedy zase majú aktéri malú dušičku, no predsa to vypáli celkom inak, veľmi dobre. To je prípad stropkovských treťoligistov, ktorí sa začali chystať na jesennú fázu ročníka doslova v hodine dvanástej a napriek tomu v priebehu zápolení ukázali sympatické výkony a zaslúžene sa dostali na horné priečky pelotónu.

Tretie miesto je naozaj vzhľadom  na letné problémy a to, že mužstvo odohralo pred súťažnými bojmi iba jeden prípravný zápas, naozaj nečakané. „Lenže treba vidieť aj to, že my sme sa nestretli s podobnou situáciou po prvý raz a dalo by sa povedať, že sme už na takéto záležitosti zvyknutí, pripravení. Okrem toho chlapci majú značný futbalový potenciál a dokážu sa presadiť aj vtedy, keď nie všetko klape,“ rozhovoril sa hrajúci asistent trénera MŠK Tesla Marián Veselý, ktorý je dušou tímu a bez jeho fungovania by to iste nebolo také stmelené a konsolidované vnútri partie. Nezabudol však zdôrazniť, že predsa len krátka letná príprava sa podpísala pod niektoré výsledky, ktoré by mohli byť aj úspešnejšie. Základom dobrého počínania si bolo, že Stropkovčania nestratili doma ani bod. „Niekedy sme mali aj namále, ako napríklad so Sabinovom, ale dokázali sme to otočiť a hoci sme prehrávali 0:2, vyhrali sme.“ Je isté, že na rozdiel od predošlého obdobia na domácom trávniku boli Stropkovčania nepochybne  presvedčivejší, suverénnejší. „Iste aj preto, lebo sme disponovali takými hráčmi ako Bilas či Jurč, hoci postupne aj oni odišli, ale zase hrali Bochin a Varga. Škoda, že vonku nám niekedy zamrzla odvaha, rozvážnosť a smelosť, čo je typické pre tím, ktorý je zložený z mladých chlapcov.“ Aj v tomto ročníku sa znovu ukázali v dianí nádejní odchovanci ako Dolutovský či jeden z najlepších strelcov tímu Pundžák, ale aj Polaščík, ktorý sa vrátil z hosťovačky v Podbrezovej i Petrišin. Sympatický bol príklon k ofenzívnemu futbalu a častej streľby, aj preto gólová produkcia bola výrazná a zväčša kolektív dokázal aspoň raz zaťažiť konto súpera. „Stavili sme na kombinačnú pestrosť a zabezpečenú defenzívu, brejky. Mrzelo nás akurát to, že sme inkasovali viac gólov, ako by sme si predstavovali, ale i preto, že prvý brankár nebol poruke v daktorých zápasoch. Okrem toho v úvode súťaže sme neboli dostatočne zohraní v defenzíve, kde sa vyskytli okienka. Potom sa to výrazne  zlepšilo a akurát nám nevyšiel posledný zápas  vo Vyšnom Opátskom,“ uviedol M. Veselý, ktorý priznal, že ho škrela aj porážka na ihrisku v Tatrách, keď výkon pokazili niektoré individuálne kiksy. „Nazdávam sa, že srdnatosť i patričný herný prejav sme predviedli proti Sabinovu, michalovskému béčku, Spišskej Novej Vsi a Vranovu. Keď mám spomenúť opory, tak spoliehali sme sa na výkony Pavlíka, Staška, Bilasa, Jurča,  Pundžáka a Vargu. Bolo dobré, že sme nemali problémy so zostavením zostavy a na ihrisku sa prelínala skúsenosť s elánom nezrelých hráčov.“ Určite by MŠK Tesla chcel nadviazať na prvú časť aj v odvete a v klube veria, že príprava bude už ucelenejšia a hlavne dlhšia, aby sa potom prípadne tím pokúsil zaútočiť na ešte vyššie priečky.