Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

08. 01. 2015 o 12:17

Bez tréningov je naháňanie bodov zložitejšie

autor: Pito
1473x čítanéAko vlnovka – tak vyznelo účinkovanie kendických futbalistov v jesennej časti štvrtoligového ročníka v skupine Sever. Spočiatku to kolektívu FK Slovan išlo dobre, čomu zodpovedalo aj postavenie v pelotóne, ale neskôr sa iskra z hry mužstva vytratila a prišli horšie výsledky, čo malo za následok klesanie v tabuľke.

Nakoniec Kendičania zimujú na jedenástom mieste, čo nie je príliš lichotivé vysvedčenie.  Za všetkým treba hľadať viac okolností, ktoré podmienili rôznorodé výsledky. Trebárs aj obsadenie súpisky, na ktorej pokiaľ boli takí borci ako Džubara či  Beliš, tak sa to odzrkadlilo aj v počínaní si tímu. „Postupne sa ukázalo, že kondícia nebola naša silná stránka, lebo sme nemali jednoducho dosť natrénované na to, aby sme vydržali v primeranom tempe a nasadení od začiatku až do konca,“ rozhovoril sa tréner mužstva Martin Bystroň. Podotkol, že v októbri, keď sa začali povinnosti študentom, už mnohí vynechávali tréningové jednotky a preto sa schádzali maximálne ôsmi-deviati hráči.„Už sme ani netrénovali tri razy do týždňa a to si muselo vyžiadať svoju daň. Koniec koncov stačí sa pozrieť na jednotlivé výsledky a hneď je jasné, že sme neraz inkasovali góly v záverečných minútach, keď sme pokrivkávali práve vo fyzičke.“ Kormidelník prezradil, že jeho zámerom bolo, aby zverenci nazbierali 20 bodov, čo sa nepodarilo. Navyše si uvedomil, že ak hráč nevládze, tak potom zlyháva aj v taktike, myslení a okrem toho zádrhy sa vyskytujú  pri štandardných situáciách, keďže  nebol priestor na ich nácvik. „Také sú ale pomery v amatérskom futbale, kde chlapci majú iné povinnosti, prácu či štúdium a futbal preto nie je v ich zornom uhle ako hlavný moment.“ Inak, Kendice vstúpili do ročníka s nie príliš  zmeneným kádrom, nový bol akurát tréner. Prevažujú mladí chlapci doplnení o niektorých ostrieľaných (Korinko, Pončák, Durkáč)  „Je zjavné, že mladí ešte svojím myslením nedorástli na to, aby sa vyrovnali ostrieľaným borcom.“ Hlavnou prekážkou pri napredovaní bola nedostatočná koncovka, málo šancí dokázalo mužstvo zúročiť.  Na druhej strane inkasovalo zväčša po štandardných situáciách. „Keď som sa pozrel na tento ukazovateľ, vyšlo mi, že sme slabo obsadzovali protihráčov a nedostatočne sme vykrývali priestor pred našou bránou.“ Skóre sa výrazne zhoršilo po dvoch debakloch v Dlhom Klčove a v Radvani nad Laborcom.„Vyzerá to tak, že by sme potrebovali posily do každej formácie, pričom je žiaduci futbalista, ktorý by dokázal usmerňovať v strede poľa ostatných. Iba tak sa môžeme dostať v tabuľke vyššie. Samozrejme, len kvalitná príprava je zárukou lepšieho herného prejavu a to si musia chlapci sami upratať v hlavách. Lenže do konca ročníka je dosť času na to, aby sme si vylepšili bilanciu,“ uviedol M. Bystroň a za nositeľov kvality vo svojom celku uviedol Michala Barana – kapitána celku, Pončáka, Beliša, Hajníka, Korinka, Bareja. „Títo chlapci sú dlhší čas pokope a to vidno.“ Tréner označil za najlepšie vystúpenia zápasy so Štrbou či so Svidníkom a podľa neho celkom obstojné to bolo i  v Raslaviciach.“ Do ôsmeho kola to nebolo zlé. Potom sa to však, žiaľ, otočilo v náš neprospech. To sa týka všetkých, aj tých, ktorí mali byť ťahúňmi,“ dodal M. Bystroň, ktorý vie, že pokiaľ by sa ukázali v kolektív pred jarou ďalší matadori, tak by to tímu  prospelo.