Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

11. 01. 2015 o 12:42

Bola to dobrá sezóna

autor: Peter Cingel
1196x čítanéMichal Grohoľ (roč. 1991) je odchovancom bardejovského futbalu.

Na Mestský štadión v Bardejove prišiel ako deväťročný a tréneri si hneď všimli, že tento chlapec je nielen talentovaný, ale aj  pracovitý, obetavý a  že je futbalu je ochotný obetovať všetko. Už od svojho príchodu sa zaradil medzi najlepších. Postupne prešiel všetkým mládežníckymi kategóriami a vždy patril k oporám.    

Samozrejme, že záujem z iných klubov na seba nedal dlho čakať. V roku 2008 Michal prijal lákavú ponuku a odišiel do Slávie Praha. „V Slavii som začínal pri C-doraste. Postupne som sa prepracoval až do dorasteneckého áčka,  ktoré hralo najvyššiu  súťaž.“ Po skončení pôsobenia u mládežníkov hrával Michal za slávistické béčko. Keď sa v roku 2011 objavila možnosť, že by sa mohol do Bardejova vrátiť, v Partizáne nezaváhali a dobre urobili. Grohoľ, tak ako naňho boli vždy zvyknutí, sa okamžite zaradil medzi opory. Pomohol Bardejovu s postupom i s úspešným účinkovaním v druhej lige. Michala je na ihrisku vidieť. Dobre technicky vybavený, rýchly a behavý univerzálny hráč, ktorý dokáže strieľať góly, si získal aj bardejovské publikum. Michal je vždy zvyknutý ísť do všetkého s vysokým nasadením. V práve skončenej sezóne ho však v závere pribrzdilo zranenie. "Odohral som 14 zápasov. Bola to dobrá sezóne, len škoda tých bodov, čo sme stratili doma, či už s Michalovcami alebo Rimavskou Sobotou." Svoje účinkovanie na ihrisku hodnotiť nechce: "Nechcem sa k tomu vyjadrovať, to by mal zhodnotiť tréner, ako bol so mnou spokojný. Ja môžem len povedať, že stále mám čo zlepšovať.“ Dobré výsledky Partizána sú aj v tom, ako hráči spolu vychádzajú a aké sú vzťahy sú v kabíne. "Atmosféra v mužstve je podľa mňa dobrá, máme super kolektív a rozumieme si aj mimo ihriska,“ dodal Michal Grohoľ.