Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

14. 01. 2015 o 20:21

V Opátskom zmena na trénerskom poste

autor: Jaroslav Glovičko
1718x čítanéZačiatkom tohto týždňa, presnejšie v utorok začalo Vyšné Opátske so zimnou prípravou na jarnú časť III. futbalovej ligy.

V polčase súťaže patrí tomuto celku až jedenásta priečka, ktorá je rozčarovaním, nakoľko jesenným cieľom bolo skončiť v hornej polovici tabuľky. Nelichotivé postavenie núti vedenie klubu vykasať si rukávy, aby hráči počas prípravy získali potrebné sebavedomie a v jarnej časti dokázali  podávať stabilné a vyrovnané výkony. V realizačnom tíme ako aj hráčskom kádri nastanú zmeny, o ktorých sme hovorili s prezidentom klubu Marcelom Alexandrom.

V jarnej časti ste boli šťukou súťaže a bojovali o post lídra, avšak v jeseni ste zaostali za očakávaním.

„Naše plány sme nenaplnili, preto sme sa rozhodli urobiť niektoré zmeny v realizačnom tíme aj hráčskom kádri. Nie je to prvý raz, že jeseň máme horšiu ako jarnú odvetu. Aj preto sa počas prípravy budeme snažiť zmobilizovať naše sily do druhého polčasu sezóny.“

Spomínate zmeny, na ktorých postoch?

„Prvou zmenou je trénerská. Na prvom tréningu sme predstavili hráčom nového trénera, ktorým je Anton Šoltís. Má skúsenosti z najvyššej domácej súťaže a verím, že prinesie do kabíny aj na ihrisko nový vietor. Zmeny sa dotknú aj hráčskeho kádra  a chlapci si musia uvedomiť, že nemajú vyárendované miesto v základnej zostave.  V jesennej časti sme mali jeden z najlepších útokov, ale zároveň aj deravú obranu - 25 inkasovaných gólov bolo na naše pomery príliš veľa. Aj preto budeme musieť popracovať na defenzíve celého mužstva. Pokúsime sa vystužiť zadné rady, do prípravy sa zapoja Filip Kis z MFK Košice, ktorý hrával v Moldave. Ďalším je Jozef Molnár z Čane, z hosťovania sa vracajú Matúš Hudák, Martin Popovič, Lukáš Čegin i Krakovský. V našom drese by sme radi videli Kuruca aj Jureka. Nevylučujem že sa v príprave ešte predstavia noví  hráči a bude len na nich ako sa popasujú s povinnosťami v príprave aj zápasoch. Verím, že neporušíme naše nepísané pravidlo a jarná časť bude opäť z našej strany herne lepšia, čo sa prejaví aj v tabuľkovom postavení.

Trénerská stolička má neraz vratké nôžky, avšak vám sa ich darilo držať dosť pevne. Čo nakoniec zavážilo, že ste skončili?

„Na trénerskom poste som nepretržite od skončenia aktívnej činnosti. Ak si dobre spomínam tak to už je dobrých pätnásť rokov. Je to viac ako dosť a potreboval som si trocha oddýchnuť. Obrazne povedané chcelo to pauzu, lebo moje baterky sú vyhorené. Teraz sa môžem viac venovať riadiacej činnosti ako aj získania nových sponzorov, lebo ekonomická situácia nie je najružovejšia v celej spoločnosti.“

Dali ste si teda jarný cieľ?

„Pri pohľade na zloženie mužstva je jasné, že by sa sme mali pohybovať v iných vodách treťoligového peletónu. Aj preto sme si dali cieľ prebojovať sa do hornej polovice a skončiť najhoršie na šiestom mieste. Ako som povedal je na samotných hráčov ako sa zhostia svojej roly na trávniku. Teraz majú všetci rovnakú štartovaciu pozícii, nik nebude mať výhody. Verím, že sa presadia len najlepší, pokojne môžu náš káder opustiť niektorí hráči aj po dvoch týždňoch prípravy. Zloženie mužstva je v kompetencii trénera, koho si vyberie do kostry mužstva i základnej jedenástky.

Je niekto na odchode?

„S Lokomotívou Košice sa pripravuje Viktor Matyi.“