Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

15. 01. 2015 o 08:42

Pod lupou - FO Ajax Pakostov

autor: Marián Škuba
2052x čítanéNa svojom trávniku v duchu hesla "môj dom - môj hrad". Bez straty bodu.

Sezónu začali v dobrom štýle, doma zdolali Fintice a Sp. Podhradie rovnakým pomerom, keď vždy otočili z 0:1 k trojbodovému úspechu, plus potešil výrazný výsledok v St. Ľubovni. Derby pod Kamjanou bolo hektické, no pakostovsky smutné, lebo trojnásobné vedenie 1:0, 2:1 ani 3:2 nestačilo. Smolný zápas odohral Ajax aj v Kračúnovciach, kde viedol, ale za štyri minúty o body prišiel. Jediná domáca strata prišla na svet v derby s Radvaňou, o týždeň už bola nálada veselšia, lebo gól Rudyho v 90. min. znamenal zisk remízy vo Svite. U pušovského lídra sa držali, ešte v 70. min. vyhrávali domáci iba 1:0, až Andrič favorita upokojil. Domáca povinná jazda s Ľuboticami, následne cenné body z horúcej pôdy Dl. Klčova, kde otočili výsledok v 90. min. a hrdinom bol Durilla. Výhra nad Šrbou bola vydrená, lebo od 48. min. hral Ajax v oslabení, v ďalšom kole cítili Pakostovčania skrivodlivosť v Raslaviciach – prehrali najtesnejším výsledkom a mali dvoch vylúčených... Víťazstvo s Kendicami sa udialo bez problémov, záver jesene zvládli so Svidníkom, keď gólmi skončili štandardky.

Keď to prenesieme do tabuľky, 5. miesto... „Zimovanie na takejto priečke hodnotím ho pozitívne, pretože súťaž príchodmi mužstiev ako Svit a Svidník z vyššej súťaže je kvalitná a veľmi vyrovnaná. Úvod sezóny nám vyšiel, po prehre vo Svidníku sme trikrát vyhrali, čo nám dodalo sebavedomie. V domácich zápasoch máme neporaziteľnosť, remízová strata mrzí, bol to z našej strany nešťastný zápas. Škoda, mohli sme stáť v tabuľke ešte lepšie. Zodpovedné výkony znamenali na ihriskách súperov sedem bodov, cením si remízu vo Svite, výhru na pôde Dlhého Klčova, veľmi kvalitných súperov, samozrejme teší aj vysoké víťazstvo v Starej Ľubovni. Ak povedať aj negatívum jesene, tak asi to, že iba v jedinom zápase a to doma s Ľuboticami si brankár Klamár, ktorý častokrát podržal svoje mužstvo, udržal čisté konto. Celú jesennú časť podávali hráči veľmi dobré výkony, za čo si zaslúžia obdiv, pretože väčšina futbalistov hráčov Ajaxu (Berdák, Fedorko, Andraško, Durilla, Rudy, Peter Gombita, Olexík všetko hráči základnej zostavy), pôsobila pred pár rokmi v okresnej súťaži a teraz sa svojimi výkonmi vyrovnali hráčom, ktorí hrali aj najvyššie súťaže na Slovensku alebo si prešli všetkými mládežníckymi kategóriami mužstiev a hrali najvyššie dorastenecké súťaže. Nakoniec by som chcel vyzdvihnúť veľmi dobrú partiu chlapcov, ktorá je silnou stránkou tohto mužstva a výborne reprezentovala malú, asi najmenšiu obec, ktorá pôsobí v tejto súťaži a úspešne sa konfrontuje aj s okresnými mestami,“ konštatoval hrajúci tréner Štefan Tomčák.

Výsledky – doma: Fintice 2:1 (Dubas, J. Ragan), Sp. Podhradie 2:1 (Durilla, J. Ragan), Zámutov 3:2 (Rudý, Tomčák, Slavkovský), Radvaň n/L. (Tomčák), Ľubotice 2:0 (Gombita, Slavkovský), Štrba 3:2 (Dubas, Rudy, J. Fedorko), Kendice 3:1 (Rudy, Andraško, Gombita), Svidník 2:0 (Tomčák, T. Gombita). * vonku: Svidník 0:2, St. Ľubovňa 5:1 (P. Gombita 3, Tomčák, P. Ragan), Medzilaborce 3:4 (J. Ragan, Dubas, Durilla), Kračúnovce 1:2 (Slavkovský), Svit 1:1 (Rudý), Pušovce 0:2, Dl. Klčovo 2:1 (Hubcej, Durilla), Raslavice 0:1.

Strelci: 4 – P. Gombita, Š. Tomčák, Rudý, 3 – J. Ragan, Dubas, J. Durilla, Slavkovský, 2 – T. Gombita, 1 – Patrik Ragan, Hubcej, Andraško, J. Fedorko.

Za pakostovský Ajax v jesennej časti nastúpilo 22 futbalistov. Ani raz nechýbali traja. Hráčska štatistika: 16 – Martin Klamár (brankár), Ondrej Olexík, Tomáš Gombita, 15 – Ivo Andraško, Marek Rudý, Alexander Dubas, 14 – Jozef Fedorko, Dominik Slavkovský, Patrik Ragan, 13 – Jozef Berdák, Ján Durilla, Štefan Tomčák, 10 – Peter Gombita, 9 – Ľubomír Hubcej, Miroslav Tkačin, 7 – Jakub Ragan, 3 – Marek Fedorko, Martin Palenčík, 1 – Pavol Ragan, Ján Gombita, Jozef Petro, Damián Gombita.

Realizačný tím: František Buzek (tréner), Ján Metyľ (asistent), Dušan Gombita (ved. mužstva), Jozef Rudý (lekár), Jozef Petro (masér), Jozef Fedorko (zástupca klubu).