Kolotoč sa roztočil

autor: Mikuláš Novický
2252x čítané

Zimné prípravné obdobie sa začalo aj u poslednéhoho treťologistu v Sabinove. Pod vedením nového trénera Jaroslava Galka sa do prípravy zapojilo vyše dvadsať hráčov. Z kmeňových chýbal iba Verešpej, ktorý začiatok prípravy odignoroval. Naopak, do prípravy sa zapojili aj Ľubomír Andraščík a Patrik Janiga, ktorí hosťujú, resp. hosťovali v iných kluboch.

Po siedmych tréningových jednotkách prišiel na rad prvý z prípravných zápasov. Ešte pred jeho začiatkom sa v domácom drese objavili na skúške aj dvaja mladí futbalisti z poza východnej hranice. Už po jednom tréningu dostali príležitosť predviesť sa v stretnutí, v ktorom sa stretol náš treťoligista s vedúcim celkom štvrtej ligy z Pušoviec. Stopér Stepan Ryžuk a útočník Bohdan Deneha nastúpili do druhého polčasu a boli platnými hráčmi. Viac sa asi zviditeľnil útočník, veď bol autorom dvoch gólov domácich.

MFK Slovan Sabinov - Pušovce 3:1 (1:1)

Góly Sabinova:  21. Lapoš, 69. a 84 .Bohdan Deneha

Sabinov I. polčas: Drahus – Dedina Martin, Popovec, Andraščík Ľ., Kolpák Ľ. - Dlugoš J., Bašista, Janiga - Kolpák P., Lapoš, Vranko

Sabinov II. polčas: Drahus (63. Huba) – Popovec, Ryzhuk, Andraščík Ľ. (60. Michniewicz), Kolpák Ľ. (68. Dedina Michal) - Dlugoš J. (60. Futej T.), Bašista – Janiga (68. Čekan), Deneha, Vranko (68. Andreánsky) – Lapoš (68. Želinský)

Hostia vstúpili do stretnutia lepšie a v desiatej minúte využili voľné bránenie domácich stopérov na vedúci gól v stretnutí. Domáci sa síce rozbiehali pomalšie, no keď spresnili prihrávku a zrýchlili pohyb, podarilo sa im vyrovnať. Po dobrej prihrávke sa rýchly Vranko uvoľnil, potiahol loptu po pravej strane a presnou prihrávkou našiel pred bránkou Lapoša, ktorý povedľa brankára skóroval. S pribúdajúcim časom sa na hosťoch vedených tiež novým trénerom Jozefom Džubarom prejavilo, že v tréningovom procese zimného obdobia sú iba na úplnom počiatku. Na prípravný zápas ich pricestovala iba jedenástka, preto po zranení jedného z nich zaskakoval aj Patrik Karabinoš, ktorý sa do zimnej prípravy zapojil v našom klube. V poslednej tretine stretnutia dostali od domáceho trénera príležitosť aj ostatní hráči a po hromadnom striedaní sa dvakrát presadil už spomínaný ukrajinský útočník Deneha, ktorého góly stanovili výsledok, aj keď sa súper za stavu 2:1 nevzdával. Domáci mu však nič nebezpečné nedovolili.