Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

21. 01. 2015 o 13:20

Jozef Škrlík pokračuje na lavičke Kazachstanu 21

autor: Marián Škuba
1209x čítanéPrvá previerka asistenta trénera bola na medzinárodnom turnaji v ruskom Petrohrade.

Počas prvého januárového týždňa nabral Jozef Škrlík smer na Tureckú riviéru. Nie však z dôvodov dovolenky, ale pracovných. Práve v týchto aj počas zimy dobrých klimatických podmienkach nachádzajú útočisko viaceré kluby, či reprezentačné výbery, aby rozbehli zimnú prípravu.

S rovnakým zámerom strávila turecké dva týždne aj výprava reprezentácie Kazachstanu do 21 rokov. V uplynulom roku skončili Kazaši v európskej kvalifikácii na treťom mieste, pričom od leta prebrali opraty tímu litovský tréner Saulius Sirmelis so slovenským asistentom Jozefom Škrlíkom. Zmluva znela do konca kalendárneho roka 2014 s možnosťou opcie. Koncom decembra však došlo vo vedení Kazašskej futbalovej federácie (KFF) k obmenám vo vedení, a tak humenský rodák nevedel stopercentne svoje pokračovanie na lavičke kazašskej 21-ky potvrdiť. Dnes je to už známe... „Môžem potvrdiť, že moje účinkovanie v realizačnom tíme Kazachstanu do 21 rokov pokračuje. Podpísal som zmluvu na jeden rok, ostávam vo funkcii asistenta trénera Sirmelisa,“ ozrejmil svoju reprezentačnú trénerskú budúcnosť Jozef Škrlík. Či sa k tomu pripojí aj klubové angažmán, je zatiaľ otázne. „Na klubovú kazašskú tému je konkrétne hovoriť zatiaľ priskoro,“ poznamenal 52-ročný tréner, ktorý viedol Akzhayik Uralsk (8. miesto) a Ordabasy Shimkent (4. miesto, miestenka v predkole Pohára UEFA), čo v oboch prípadoch znamenalo historické klubové úspechy.

S kazašskou „dvadsaťjednotkou“ sa momentálne nachádza v Petrohrade, kde prebieha medzinárodný turnaj. „Tento turnaj nám dá prvé náznaky, ako konsolidovať, vyskladať káder, aby sme sa čo najlepšie ukázali na medzinárodnom fóre. Ciele sú tradičné – pripraviť hráčov na účinkovanie seniorskom „áčku“  a uspieť v kvalifikácii,“ dodal Jozef Škrlík. Výber Kazachstanu „21“ sa v skupine stretol s rovesníkmi z Tadžikistanu (0:1), Litvy (1:0) a Juhoafrickej republiky (0:0).