Tu môžete mať svoj banner za 50€ / mesačne pre viac info kontaktujte SEKRETARIÁT. VsFZ Prenájom priestorov v budove VsF 6€/m2 za mesiac

 

22. 01. 2015 o 09:00

Laureáti ObFZ Košice - okolie 2014

autor: Jaroslav Glovičko
2209x čítanéNajlepšia futbalová Jedenástka roka sa vyhlasuje takmer vo všetkých krajinách sveta, pričom svoje pevné miesto má aj v našich nižších súťažiach. Po niekoľko ročnej prestávke túto anketu pripravil aj Oblastný futbalový zväz Košice-okolie, pričom ju rozšíril o ankety O najlepšieho hráča a rozhodcu.

Najlepšia futbalová Jedenástka roka sa vyhlasuje takmer vo všetkých krajinách sveta, pričom svoje pevné miesto má aj v našich nižších súťažiach. Po niekoľko ročnej prestávke túto anketu pripravil aj Oblastný futbalový zväz Košice-okolie, pričom ju rozšíril o ankety O najlepšieho hráča a rozhodcu. V tejto spoločensko-športovej udalosti, ktorá v sebe skrýva úprimný vzťah a lásku k futbalu, budú mať svoje miesto aj jubilanti či dlhoroční funkcionári zväzu. Kvalita vybraných hráčov je obrazom úrovne našej 1. triedy, ktorá si už dlhodobo udržuje svoju stabilnú výkonnosť. V polovičke januára sme v krásnych priestoroch kultúrneho domu v Haniske spoznali Jedenástku roka ObFZ Košice – okolie. Medzi ocenenými bol aj dlhoročný rozhodca, funkcionár a delegát Michal Ľach. V hlasovaní všetkých trénerov 1. tiredy dostalo najvaic hlasov týchto jedenásť hráčov. 

 

Gabriel VINTER (TJ Družstevník Perín)

(brankár  - nar. 7. 1. 1987 v Košiciach-Šaci)

Urastený brankár začínal s futbalom v tomto klube pod vedením už nebohého trénera Ladislava Sutorčíka. V žiackom veku si vyskúšal hosťovanie v klube Spoje Košice, bolo to v sezóne 2000/01. Potupne prešiel mládežníckym futbalom a nakoniec sa stal pevnou oporou áčka. Už niekoľko sezón má Perín stabilný káder, ktorého vyrovnané výkony posunuli v tejto sezóne do čela súťaže 1. triedy. „Páči sa mi, že viacero celkov dáva príležitosť mladým hráčom, pre ktorých to môže byť odrazový mostík do vyšších súťaží,“ hovorí. O jeho miestenke v tejto spoločnosti hráčov rozhodli nielen vyrovnané výkony, ale aj výkon celého mužstva, ktoré mu pomohlo k tomu že inkasoval málo gólov. Rok 2014 považuje za úspešný, v uplynulej sezóne im postup ušiel o vlások, keď pri rovnosti bodov s Čečejovcami im ostali oči pre plač. „Bolo to naše najlepšie umiestnenie počas môjho pôsobenia v ňom a verím, že súčasný ročník a rok bude ešte úspešnejší.“ Jeho futbalovým vzorom je Manuel Neumar, gólman Baernu Mníchov a reprezentácie Nemecka. Jedným z cieľov je podávať vyrovnané výkony a ďalším postup do V. ligy.

 

Pavol VASIĽ (FK Bidovce)

(obranca – nar. 5. 6. 1991)

Prvé kroky a futbalovú abecedu sa učil od Štefana Bodnára, ktorú naďalej zdokonaľoval v mládežníkom veku. V seniorskom celku podáva vyrovnané výkony, ktoré mu vyniesli miestenku jedenástke, či tomu tak bolo necháva na posúdení iných. Uplynulý rok nepovažuje za najlepší, preto ho nominácia v ankete príjemne potešila. V súťaži by privítal viac vyrovnaných stretnutí, ako aj lepších arbitrov, čim by sa prvá trieda v okrese priblížila k dokonalosti.  Veľmi sa mu pozdávalo finále pohára  v Malej Ide. V mužstve si rozumie so všetkými hráčmi. V jedenástke by rád videl Maroša Frištika z Bidoviec. Jeho futbalovým vzorom je Martin Škrteľ.

 

Slavomír KOPAS (FK Bidovce)

(stopér – nar. 5. 9. 1992 v Košiciach)

Odchovanec košickej Lokomotívy začínal pod taktovkou Jozefa Knapíka. V modro-bielom drese prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. Neskôr si zahral v gemerskom celku Krásnohorské Podhradie a nateraz zakotvil v klube FK Bidovce. Svojimi výkonmi pomohol klubu k polčasovému druhému miestu v tejto sezóne. Priznal že mu nevyšli všetky stretnutia podľa predstáv, ale lepší bolo oveľa viac a tie mu zabezpečili hlasy do tejto ankety. K najlepším hráčom prvej triedy radí Jozefa Plichtu. Podľa jeho slov prispeli k zvýšeniu úrovne súťaže aj zlepšené hracie plochy, ale stále tomu niečo chýba aby to bolo lepšie. Čo presne mal na mysli neprezradil. Medzi príjemné prekvapenia súťaže považuje vlastný klub. V mužstve sa mu hrá veľmi dobre so všetkými spoluhráčmi. V jedenástke by si vedel predstaviť Maroša Frištika. Jeho futbalovým vzorom je John Terry. Z futbalových plánov nechcel veľa prezradiť: „Nechajme sa prekvapiť,“ boli jeho slová.

 

Radoslav TÓTH (OFK Košické Olšany)

(obranca – nar. 22. 2. 1978)

K najskúsenejším hráčom tejto jedenástky môžeme zaradiť Radovana, ktorý s futbalom prešiel kus Slovenska. Pri jeho futbalových začiatkoch stál bývalý výborný hráč Lokomotívy Košice a neskôr tréner Dušan Ujhely. Materským klubom bol 1. FC Košice, z ktorého odišiel za futbalových chlebíkom do Liptovského Mikuláša. Potom obliekal dresy celkov - Svätý Kríž, Rozhanovce a nateraz zakotvil v Košických Olšanoch. Na svojom poste patrí k najlepším, pre jeho spoľahlivosť a vyrovnané výkony. K lepšej dokonalosti prvej triedy mu chýbajú kvalitnejší arbitri a samotnej úrovni by prispel aj väčší záujem divákov. Rok 2014 nebol z jeho strany po futbalovej stránke najideálnejší, preto miestenka v spoločnosti najlepších ho prekvapila. Okrem pozitív ohlasov na súťaže má aj negatívne a medzi ne patrí  Tatran Jasov. V jedenástke by rád videl Vladimíra Magdu, Pavla Minárika či ďalších hráčov. Má viacero futbalových vzorov, či už Paola Maldiniho, Alessandra Nestu ako aj Gennara Gattusa, nakoľko mu imponujú ich herné štýly. Futbal ho baví a pokiaľ zdravie a iné okolnosti nebudú proti, rád by hral čo najdlhšie, lebo tento šport mu prináša radosť.

 

Jozef PLICHTA (TJ Družstevník Perín)

(stredopoliar – nar. 20. 8. 1970 v Košiciach)

Odchovanec Lokomotívy Košice, ktorý sa v stredovej formácii cíti ako ryba vo vode. Na futbalových trávnikoch sa pohybuje už niekoľko desiatok rokov Pri pohľade na jeho futbalové umenie by mu ich nik netipoval, že pri jeho mene svietia dve štvorky. Medzi jeho futbalové zastávky okrem Lokomotívy patria celky Chemosvitu Svit, Pokrom Krompachy, MFK St. Ľubovňa,  TJ Buzica a nateraz TJ Perín.  V tomto klube pôsobí už niekoľko sezón a patrí k oporám, celku ktorému po jeseni patrí post lídra prvej triedy. Korektná hra mužstiev sa podpísala pod zvýšenie úrovne súťaže, avšak k jej výraznejšiemu napredovaniu by privítal ustálenejší počet rozhodcov. Za najlepšieho hráča považuje Slavomíra Kopasa, na klubovej úrovni sa mu dobre hrá s Michalom Koribaničom, ktorý patrí medzi šikovných hráčov a strelcov s citom pre spoluprácu. Medzi príjemné prekvapenia roka považuje FK Bidovce, negatívne AC Jasov. Jeho futbalovým vzorom bol jeho otec, ktorý aktívne hrával až do päťdesiatky, avšak nezabudol dodať že ďalším bol brazílsky hráč Zico.

 

Zdenko GYONGYOSI (TJ Družstevník Trstenné pri Hornáde)

(stredopoliar -  nar. 4. 5. 1992)

Najpopulárnejšiemu športu na svete privoňal v Trstennej. Farbám klubu zostal verný až na krátku a poučnú skúsenosť v Haniske. Jeho prvé futbalové kroky viedol tréner Imrich Juhász. Po návrate sa stal pevnou súčasťou kostry mužstva a vyrovnanými výkonmi zaujal viacerých trénerov v súťaži. „Aj keď niekto povie, že prvá trieda je o ničom, musím oponovať. Od začiatku si myslím že má svoju kvalitu a veľa vecí by som v nej nemenil. Ak jej ešte niečo chýba tak sú lepšie hracie plochy nie ako tá v Jasove.“ K najlepším hráčom súťaže podľa jeho slov patrí Jozef Plichta. Zo spoluhráčov si zase dobre na ihrisku rozumie Jozefom Lukáčom, ktorý hrá síce posledného ale platný je aj v ofenzíve a pri štandardkách. Práve jeho by rád videl v tejto ankete. Futbalovým vzorom je Zinedine Zidane a jeho najbližším cieľom je udržať si hernú pohodu, aby pomohol klubu udržať si miesto v hornej časti tabuľky.

 

Erik SLATINA (ŠKO Veľká Ida)

(stredopoliar – nar. 21.9. 1993)

V jarnej časti uplynulej sezóny posilnil rady klubu vo Veľkej Ide mladý strednopoliar a počas roka zaujal výkonmi súperových trénerov, ktorí mu dali hlas v tejto ankete. S futbalom začínal na Vyšnom Opátskom pod dohľadom trénera Ladislava Ostrohu v žiackych družstvách. Práve z toho klubu zamieril do ŠKO, kde je platným hráčom stredovej formácie. Vyzdvihol nasadenie mužstiev v jednotlivých stretnutiach, čo prospelo hernej kvalite súťaže. Medzi jej slabšie stránky považuje slušnosť hráčov a rešpekt rozhodcov, ktorým niekedy chýba väčší prehľad a kvalita. Aj keď uplynulý rok berie ako jeden z najlepších vo svojej kariére, vôbec netušil že by sa dostal do spoločnosti najlepších hráčov. Jeho cieľom je zahrať si vo vyššej súťaži a vzorom mu je argentínsky hráč Lionel Messi.

 

Patrik MAJOROŠ (FK Kechnec)

(stredopoliar – nar. 19.4. 1996 v Košiciach)

Suverénne najmladším hráčom v tejto spoločnosti je odchovanec kechneckého futbalu. Napriek dorasteneckému veku, už hráva za seniorský celok a je viac ako platným hráčom a strelcom. Neraz jeho góly rozhodli o cenných víťazstvách nováčika súťaže. Patrik je aj lídrom dorasteneckého družstva, ktoré hráva II. dorasteneckú ligu VsFZ. V žiackom veku sa mu venoval tréner Róbert Nagy, neskôr na jeho futbalový rast dohliadal a dohľadá Nandor Szabó, súčasný tréner dorastencov.  Patrí medzi víťazné tipy hráčov, stále na sebe pracuje a zdokonaľuje futbalový kumšt. Je predpoklad, že s menom tohto hráča sa čoskoro stretneme aj vo vyššej súťaži. Na klubovej úrovni sa mu dobre hrá s Dávidom Vereščákom, lebo obaja sú ľaváci a svojím spôsobom majú radi loptu. K najlepším hráčom súťaže radí Imricha Pačindu, z klubov ho najviac zaujali výkony Svinice a nemilo prekvapil Jasov. Futbalovým cieľom mladého hráča je zahrať si vo vyššej súťaži a hráčskym vzorom je Cristiano Ronaldo.

 

Michal KORIBANIČ (TJ Družstevník Perín)

(útočník – nar. 29. 10. 1986 v Košiciach)

Futbalové základy mu v žiackom veku začal vštepovať už nebohý brankár a neskôr tréner Adrián Šurin. Hráčske umenie zdokonaľoval v mládežníckych družstvách a potom aj v seniorských celkoch Svinice, Bidoviec a nateraz v Períne. Je druhým hráčom lídra súťaže, ktorému patrí miestenka v jedenástke prvej triedy za rok 2014. V súťaži sa mu páčia vyrovnané a korektné zápasy, aj keď k väčšej dokonalosti jej chýba pravidelne plný počet rozhodcov, ale aj ich vyššia kvalita. Za jedného najlepších hráčov súťaže považuje Slavomíra Kopasa z Bidoviec, zo spoluhráčov si najlepšie rozumie s Jozefom Plichtom, ktorý ho dokáže stále nájsť presnou prihrávkou. Aj vďaka nim sa dokázal gólovo presadiť. Bidovce ho prijemne prekvapili, na druhej strane očakával lepšie výsledky od Kechneca. Jeho vzorom je bývalý anglický reprezentant a najlepší strelec v histórii Premier League Alan Shearer.

 

Imrich PAČINDA (FK FC Valaliky)

(útočník – nar. 12. 6. 1985 v Košiciach)

Bohatý futbalový životopis má tento útočník, ktorého prvé futbalové kroky sa viažu k modro-bielemu dresu košickej Lokomotívy a jeho registrácii. Neskôr zamieril do 1. FC Košice a jeho futbalový talent začal kreovať tréner Eduard Kováč. Tento šikovný futbalista si postupne zahral v 1. FC Košice, Spojoch Košice, Lokomotíve Košice, Krásnej, Valalikoch, Medzeve, odkiaľ na jar minulého definitívne prestúpil do súčasného klubu. Stal sa jeho oporou i strelcom. Vlani sa mu páčila úroveň niektorých stretnutí, pričom by na nich privítal oveľa viac divákov. Do jedenástky roka sa dostal nielen vďaka vyrovnanými výkonmi, ale svoje iste zohrali aj jeho strelecké kvality. Na trávniku si dobre rozumie s Dominikom Buzogom, ktorý ho zásoboval množstvom presných prihrávok z ktorých ťažil. Medzi príjemné prekvapenia radí celok Perína, k nepríjemným zase Budimír. „Sezónu nepovažujem za ideálnu, vo vyšších súťažiach som mal aj lepšie,“ prezradil. Pridal aj svoj futbalový vzor, ktorým je Alessandro Del piero. Rád by si ešte zahral vo vyššej súťaži, ale všetko sa to môže odvíjať od zdravotného stavu.

 

Filip SOKOL (FK Stavmont Kysak)

(útočník – nar. 13.10. 1989  v Košiciach)

Prvé kroky a futbalové ostrohy získaval v košickej Lokomotíve a jeho prvým trénerom bol Juraj Koščo. Neskôr prešiel rukami ďalších úspešných kormidelníkov a po skončení dorasteneckého veku prestúpil do súčasného klubu, kde pôsobí už šiestu sezónu. Gabriela Vintera považuje za jedného najlepších hráčov súťaže, z mužstiev zase Perín. „Prvá trieda je vyrovnaná a k ešte väčšej dokonalosti jej chýbajú objektívnejší rozhodcovia.“ Účasť v jedenástke ho prekvapila, vôbec to nečakal, lebo uplynulý rok, nepovažuje za najlepší.